3 hafta sokağa çıkma ve seyahat yasağı kapıda

3 hafta sokağa çıkma ve seyahat yasağı kapıda

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca başkanlığında saat 15.00’te video konferans yöntemiyle toplandı. Toplantıda 60 binin altına inmeyen günlük vakalar nedeniyle yeni yasaklar masaya gelecek. 3 haftalık sokağa çıkma yasağı ve seyahat yasağı gündemde.

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Geçen hafta getirilen yeni kısıtlamalara rağmen vaka sayısının 60 binin altına düşmemesi nedeniyle yeni yasaklar gündemde. 23 Nisan için getirilen 3 günlük tam kapanma da işaret fişeği olarak gösteriliyor. Toplantının ardından yazılı açıklama yapılacak.

Bilim Kurulu üyelerinin vaka sayılarında azalma olmaması nedeniyle Kabine’ye ‘tam kapanma” önerisinde bulunulmasını istedikleri belirtiliyor. AVM’lerin ve kalabalık alanların kapatılması seçenekleriyle, Ramazan Bayramı’nda “tam kapanmaya” dönük seçenekler masada.

Bilim Kurulu’nun Ramazan Bayramı öncesinden başlamak üzere şehirler arası seyahatlerin yasaklanmasını ve bayram tatili süresince sokağa çıkma yasağı uygulanmasını istediği belirtiliyor. Hükümetin de düşmeyen vaka sayıları nedeniyle tam kapanma ve seyahat yasağı seçeneklerini gündeminde tuttuğu ifade ediliyor.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?