AK Parti 7. Olağan Kongresi başladı! İzlemek için tıklayın

AK Parti 7. Olağan Kongresi başladı! İzlemek için tıklayın

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi Ankara Spor Salonu’nda başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2023 Manifestosunu açıklayacağım” dediği kurultayda parti yönetiminde de bomba değişiklikler yapılıyor. Genel Başkan vekili sayısı 2’ye çıkarılırken MKYK üye sayısı da artıyor. 

AK Parti’nin 7. Büyük Kongresi Ankara’da yoğun güvenlik ve korona önlemleri eşliğinde başladı. Salonda büyük coşku yaşanırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2023 Manifestosu’nu açıklayacağı konuşma bekleniyor. Öte yandan kurultayda parti yönetimiyle ilgili bomba değişiklikler de yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Spor Salonu’na gelişinde salonun dışında bekleyen partililere hitap etti. İşte Erdoğan’ın açıklamasından satır başları…

Bugün tüzük değişikliğiyle 50 olan MKYK üye sayımızı 75’e çıkaracağız.. 35 yedek üyemiz de aynen asil üyeler gibi görev yapacak..

Divan Başkanı Ali İhsan Yavuz seçildi

Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi’nde, AK Parti Tüzüğü’nün ilgili maddeleri uyarınca, kongreyi yönetmek ve divan başkanlığını yürütmek üzere divan başkanı ve üyelikleri için seçim yapıldı. Divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz seçildi.

Salonda şu anda Divan Başkanı Ali İhsan Yavuz’un konuşmasının ardından tanıtım filmi izlenecek. ve ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan kürsüye çıkarak 2023 manifestosunu açıklayacak.

Genel Başkan vekili sayısı 2’ye çıkarılıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, kongrede yapılacak tüzük değişikliğiyle genel başkanvekili sayısının 2’ye çıkarılacağını bildirdi. AK Parti’de Genel Başkan Vekilliği görevini şu anda Numan Kurtulmuş yürüyordu.

MKYK üye sayısı 50’den 75’e çıkarılacak…

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ise, partinin en üst karar organı olan MKYK’nın üye sayısının 50’den 75’e çıkarıldığını açıkladı. Yedeklerle birlikte sayısı 100’e ulaşacak MKYK’da eski bakan ve milletvekillerinin yanı sıra yeni isimlerin de olması bekleniyor. 15’i kadın, 15’i gençlerden oluşan MKYK’da genç ve kadın sayısında artış olabileceği de belirtiliyor.

HDP, DEVA ve Gelecek partileri çağrılmadı

AK Parti, bugün gerçekleştirilen 7. Olağan Büyük Kongresi için 11 partiye davetiye gönderirken, HDP, DEVA ve Gelecek Partisi’ni davet etmedi. Kongreye CHP, MHP, İYİ Parti, BBP, SP, DP, DSP, Vatan Partisi, Yeniden Refah Partisi, Anavatan Partisi, Hür Dava Partisi davet edildi.

 

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Ak Parti

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?