Ali Gür’den Nihat Hatipoğlu’na sert sözler

Ali Gür’den Nihat Hatipoğlu’na sert sözler

Gaziantep Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığını iddia ederek, “Üniversitesini sahiplenmiş ve zaman ayırmış olsaydı bu durumlar yaşanmazdı” dedi.

GİBTÜ Rektörü Prof. Dr.  Nihat Hatipoğlu, Gaziantep Üniversitesi’nin kampüs içindeki elemanlarını bir anda çektiği açıklamalarına Eski Rektör Prof. Dr. Ali Gür sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla cevap verdi.

Ali Gür paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “GİBTÜ Rektörü Prof. Nihat Hatipoğlu tarafından Basın toplantısında dile getirilenler gerçeği yansıtmamaktadır. Daha önce de bu tarz söylemler üzerine 4 Şubat 2020 tarihli Basın açıklamamızda bütün gerçekler açık bir şekilde dile getirilmiş ve kamuoyu aydınlatılmıştır. Kendileri rektör olarak atandıktan sonra mecburiyet olmamasına rağmen 1 yıl boyunca başta personel ve güvenlik görevlisi olmak üzere her türlü destek fazlasıyla Gaziantep Üniversitesi tarafından verilmiştir. Ancak bu süre zarfında Rektörü olduğu üniversiteye uğramayıp ilgilenmediği için personel alım ve nakillerini gerçekleştirmediğinden personel sıkıntısının giderilmesini ilgisi olmadığı halde sürekli Gaziantep Üniversitesinden beklemiştir.Kurulu ve hazır bir üniversitenin rektörü olarak Üniversitesini sahiplenmiş ve zaman ayırmış olsaydı bu durumlar yaşanmazdı. Gaziantep Üniversitesi olarak teşekkür beklerken bu tarz söylemlerle kamuoyunun yanıltılmasını uygun bulmadığımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz. İhtiyaç duyulduğu takdirde kamuoyunun aydınlatılması ve gerçeklerin ortaya çıkarılması adına yapılan yazışmalar ve belgeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Hatipoğlu ne demişti?

Rektör Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, ulusal basın ile bir araya geldiği toplantıda şu açıklamarda bulunmuştu: “Üniversitemiz sıfırdan kuruldu ve ilk atanan ben olmuş oldum. Binalarımız var ama burada çalışan eleman hiç yoktu sadece Gaziantep Üniversitesinden kalma 23 güvenlikçi vardı, o sıra içinde bina biz kendimiz açtık, temizliğini kendi ellerimizle yaptık gün geldi Gaziantep Üniversitesi elemanlarını ihtiyacı olduğu için çekti ve elamanımız kalmadı maalesef. Bir konferanstayken arkadaşlarımız aradı, ‘hocam bütün elemanlar çekildi’ dedi üniversitede güvenlik ve hizmetli adına hiç kimse yok, bende arkadaşlara daire başkanlarına, şube müdürlerini görev yazın dedim nöbet görevi sonrasında bende geldim o göreve katıldı, o nöbete katıldım bu binaları biz kendimiz koruduk. Uzun süre gönlümüzün arzu ettiği yardımı bulamadık ama kendimiz kendi yağımızda kavrulduk.”

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ali gür

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?