Araç muayenelerinde yeni dönem!

Araç muayenelerinde yeni dönem!

Özelleştirilen araç muayene istasyonlarında yapılan zamlar vatandaşı isyan ettirirken sürücüler yeni uygulama ile kredi kartlarına mahkum ediliyor.

Türkiye’de, araç muayene hizmetini, üç ortaklı TÜVTÜRK yürütüyor. Bu ortaklar sırasıyla Doğuş Grubu, TÜV SÜD ve Bridgepoint.Araç muayene bedeli, her yıl yeniden değerleme oranında artırılıyor. 2020 yılı için belirlenen yüzde 22.58’lik yeniden değerleme oranında yapılan artışla birlikte otomobil için araç muayene ücreti, 342 TL 50 kuruş oldu. Egzoz emisyon ücreti de 80 TL’ye çıktı.

Vatandaşlar, bu artışa tepki gösterdi. Zammın, gözden geçirilmesini istedi. İndirim konusunda bir çalışma söz konusu değil. Habertürk.com’dan Olcay Aydilek’in haberine göre, Buna karşılık nakit dışında ödeme seçenekleri üzerinde duruluyor.

Ankara’da kulislerde, araç muayene bedelinin kredi kartıyla ödenmesine yönelik bir çalışma yapıldığı konuşuluyor. Bu çalışmanın belli bir aşamaya ulaştığı ifade edildi.

Taksit söz konusu mu? Yetkililer, ilgili bankanın, bu konuda olanak ya da seçenek sunması durumunda taksit de yapılmasının mümkün olacağını söyledi. Bankanın, pozisyonunun önemli olduğunu kaydetti.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
araç muayene tuvtürk

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?