Bakan Yardımcısı Özer’den Gaziantep’e eğitim ziyareti

Bakan Yardımcısı Özer’den Gaziantep’e eğitim ziyareti

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ve Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sadri Şensoy, Gaziantep’te bulunan okulları ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Özer, Milli Eğitim yöneticileri ile düzenlenen toplantıya katılarak Gaziantep’te yürütülen eğitim öğretim çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Gaziantep Valisi Davut Gül’ü ziyaret eden Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, görüşmede mesleki eğitim faaliyetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ziyareti süresince Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde, Özel Eğitim Okullarında ve Bilim ve Sanat Merkezlerinde yürütülen çalışma ve projeleri inceledi. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde yaptığı ziyaretlerde Özer, öğrencilerin atölye çalışmalarına ve maske üretim süreçlerine katıldı. Ölçme ve Değerlendirme Merkezi’ni ziyaret ederek PIRLS 2021 Bilgilendirme Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

Okullardaki idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve okul aile birlikleri ile sohbet ederek fikir alışverişinde bulundu. Bilimsel çalışmalara katılmanın, TEKNOFEST ve TÜBİTAK’ın önemini vurgulayarak öğrencilerimizin her zaman katılım sağlamalarını tavsiye etti. Öğrencilerin atölye çalışmalarını izleyen ve projelerini dinleyen Sn. Özer, özellikle Kovid-19 salgını süresince gösterdikleri gayret ve emekleri için tüm idareci, öğretmen ve öğrencilere; yürütülen tüm çalışmalar için İl Millî Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?