Barış Atay’a saldırı: “Beni hedef gösteren Süleyman Soylu’dur”

Barış Atay’a saldırı: “Beni hedef gösteren Süleyman Soylu’dur”

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay dün saat 01.00 sularında Kadıköy’de kimliği henüz tespit edilemeyen kişilerin saldırısına uğradı. Kadıköy İskele Polis Merkezi Amirliği’ne giderek ifade veren Atay saldırganlar hakkında şikayetçi oldu.

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay dün saat 01.00 sularında Kadıköy’de kimliği henüz tespit edilemeyen kişilerin saldırısına uğradı. Atay’a saldırı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaşadığı “tecavüz” tartışmasının hemen ardından gelmesi dikkat çekti.

Kadıköy’de, beş kişilik bir grup, arkadaşıyla birlikte gittiği bir mekândan çıkan Barış Atay’a “vatan haini” diyerek saldırdı. Grubun yere düşürdükten sonra tekmelemeye başladığı Atay, Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne götürüldü. İstanbul Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık da Atay’ın sağlık durumuna ilişkin bilgi almak için hastaneye gitti.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Yere düşürülerek tekmelenen Atay sabah saatlerinde Numune Hastanesi’nden taburcu edilirken sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kadıköy İskele Polis Merkezi Amirliği’ne giderek ifade veren Atay, saldırganlar hakkında şikayetçi oldu. İfadesinde ölüm tehditleri aldığını hatırlatan Atay, “Bu olayın faili bütün şikayetlerle ilgilenmek yerine bir tecavüzcünün serbest bırakılması ile ilgili kendisine yönelik eleştiriyi alıntılayıp beni hedef gösteren Süleyman Soylu’dur” dedi. (Cumhuriyet)

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?