Baro Başkanı Şarklı’ya yapılan saldırıya tepki yağdı

Baro Başkanı Şarklı’ya yapılan saldırıya tepki yağdı

Gaziantep Barosu Başkanı Bektaş Şarklı’ya polis tarafından yapılan saldırıya sosyal medyadan birçok isimden tepki geldi.

HABER MERKEZİ / Şarklı’ya yapılan saldırıya tepki gösteren isimler arasında milletvekilleri de var.

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan: Bağımsız yargı, meslek onuru ve demokrasi mücadelesi için yürüyen Baro Başkanlarına ve avukatlara saldırmak savunmaya yapılmış bir saldırıdır ve hiçbir şekilde kabul edilemez

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul: Bu şiddet, bir baro başkanına yönelik yapılıyor. Şiddetle kınıyorum ve başkanımız Av. Bektaş Şarklı’nın yanındayız, talepleri bizim taleplerimizdir. Özgür ve bağımsız bir savunma için.

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya: Baroları dizayn etmek isteyen AKP Hükümetinin yasa değişikliği teklifine karşı “savunma yürüyüşü” başlatan baro başkanlarını Ankara’ya almayan ve Gaziantep Baro Başkanımız Bektaş Şarklı’ya Ankara’da yapılan saldırıyı kınıyorum.

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu: Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından en önemlisi olan baroların hükümetin böl, parçala, yönet politikasına karşı yaklaşık 50 baro başkanının kendi illerinden Ankara’ya başlatmış olduğu adalet yürüyüşünde, yürütmenin kolluk gücü tarafından şiddet eylemine maruz kalan Gaziantep Baro Başkanı Sayın Av. Bektaş Şarklı’ya geçmiş olsun dileklerimi sunar, bu onurlu yürüyüşte kendisine, şahsım ve Gaziantep İl Örgütü olarak yanında olduğumuzu kamuoyuna bildirir, geçliş dileklerimizi sunarım.

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk: Geçmiş olsun Bektaş başkanım. Savunma yürüyüşü gibi demokratik bir tepkiyi anlamayanlara, avukatların temsilcileri baro başkanlarına kolluk şiddeti uygulatanlara yazıklar olsun…Asla yalnız değilsiniz.

Gaziantep-Kilis Tabip Odası: Gaziantep Baro Başkanı Av. Bektaş Şarklı Ankara girişinde saldırıya uğramıştır. Kendisine geçmiş olsun diyoruz ve Av. Bektaş Şarklı’nın haklı ve kararlı yürüyüşünü destekliyoruz.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?