Başkan Çıkmaz’dan 23 Nisan mesajı

Başkan Çıkmaz’dan 23 Nisan mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Cahit Çıkmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başkan Çıkmaz, “Türk’ün milli hasletlerinden biri olan bağımsızlığa duyduğu sarsılmaz inançla, milli iradenin yüce tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını tüm dünyaya ilan etmiştir” dedi.

MHP Gaziantep İl Başkanı Çıkmaz, Türk milli tarihinin en önemli dönüm noktalarından birini teşkil eden 23 Nisan’ı idrak etmenin övünç ve bahtiyarlığını yaşadıklarını belirttiği mesajında, “101 yıl önce bugün ecdadımız, “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” şiarıyla kenetlenerek; Türk’ün milli hasletlerinden biri olan bağımsızlığa duyduğu sarsılmaz inançla, milli iradenin yüce tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını tüm dünyaya ilan etmiştir” ifadelerine yer verdi.

Mesajın devamı şu şekilde:“Aziz Türk Milleti’nin hürriyet uğrunda kanıyla, canıyla, gözyaşıyla gösterdiği fedakarlıkların tarih sayfalarına kazınan bir timsali olan yüce Meclisimiz, kurtuluşumuzun ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun sevk ve idaresini üstlenmiştir. Takvimlerin 1920 yılını gösterdiği o gün, yüce Allah’ın izniyle Türk’ün kaderini tayin eden bu kutlu müessese, şükürler olsun ki bugüne kadar daha güçlü, daha müreffeh ve daha huzurlu bir Türkiye için vazife ifa etmeyi sürdürmüştür. Varlığımıza ve birliğimize yönelen, sonuncusunu 15 Temmuz 2016 tarihinde tecrübe ettiğimiz tüm hain planlara ve alçak girişimlere karşı, Türk milli iradesinin temsil makamı olarak dimdik durmaktadır. Yüce Allah’ın izniyle ve Türk milletinin sarsılmaz iradesiyle bu mevcudiyet, dünya durdukça devam edecektir. Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak bizler, Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin liderliğinde bu mevcudiyetin teminatı ve sigortası olmak azim ve kararlılığımızı yüce Türk milleti ve tarih önünde ilan ederiz. 23 Nisan tarihinin bizler için bir başka manası da, istiklalimizin temini kadar istikbalimizin tesisinin önemi vurgusuyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak çocuklarımıza armağan edilmiş olmasıdır. Yüce Atatürk’ün Türk çocuklarının yanı sıra tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu bayram, yaklaşık bir asırdan bu yana tüm dünya çocuklarıyla birlikte kutlanmaktadır. Her ne kadar pandemi koşulları Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı gönlümüzce ihya etmemize elvermese de, her bir Türk çocuğunun gözlerindeki ışık, aziz milletimizin aydınlık yarınlarını inşa yolunda umutlarımızı arttırmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, Meclisimizin kuruluşundan itibaren büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin inşasına emeği geçen, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm büyüklerimizi hürmet ve minnetle anıyorum. İstiklal Harbi’nden bugüne Türkiye Cumhuriyeti’ni kanlarıyla, canlarıyla var etmiş olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yüce Türk Milletinin geleceğinin teminatı olan sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, her birini sevgi ve umutla kucaklıyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yıldönümü münasebetiyle tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımızla selamlıyorum.”

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?