Bomba kulis! Bayram sonuna kadar sokağa çıkma yasağı her an gelebilir

Bomba kulis! Bayram sonuna kadar sokağa çıkma yasağı her an gelebilir

Dünkü Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu toplantısında bayram sonuna kadar tam kapanma önerisi çıkmıştı. Kurulun önerisi önümüzdeki hafta içi tekrar değerlendirilip karara bağlanacak.

Bilim Kurulu’nun dünkü toplantısından tam kapanma önerisi çıktığı öğrenildi. BirGün’ün haberine göre, Bilim Kurulu üyeleri Ramazan Bayramı sonuna kadar tam kapanma uygulanmasını ve bayram sonunda da vaka ve vefat sayılarına göre yeniden bir değerlendirme yapılmasını önerdi.

Hafta başında Kabine karar verecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Vaka sayılarında hedeflenen düşüşlerin sağlanamaması halinde tedbirlerin sıkılaştırılması kararlaştırılmıştır” demişti. Bilim Kurulu’nun önerisi Cumhurbaşkanlığı kabinesinin ilk toplantısında gündeme alınacak. Cumhurbaşkanlığı kabinesinin 26 Nisan Pazartesi ya da 27 Nisan Salı günü toplanması bekleniyor.

Konuşabildiğim tüm bakanlar destekliyor

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Twitter hesabından “Hasta sayılarında dikkate değer bir düzelme olmazsa ki olacak gibi görünmüyor- pazartesi Bakanlar Kurulu’nun ana gündemi önümüzdeki hafta başlayıp bayram sonunda bitecek tam kapanma! Konuşabildiğim Kabine üyelerinin tamamı yaklaşık 3 haftalık bu tam kapanma önerisini destekliyor” paylaşımı yapmıştı.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?