Bu Kitabın Önü Arkası Yok

Bu Kitabın Önü Arkası Yok

Farklı projeleriyle konuşulan Kahramanmaraşlı gazeteci-şair Narin Demirci, şimdi de çift yönlü kitabıyla dikkat çekecek. Kendi el yazmasıyla düzenlediği şiir sergilerini kitapla taçlandıracak olan şair, aynı kitapta ünlü sanatçılarla yapmış olduğu özel röportajlarını da aldı. Efsus Yayınlarından çıkacak olan “Narince” çok yakında raflarda olacak.

KİTAPTA HER SANAT DALINI GÖRMEK MÜMKÜN     

“Kitabın tersi de, düzü de kitap” diyen Narin Demirci, kitabın kendisini yansıtmasını istediği için böyle bir girişimde bulunduğunu kaydetti. Kitabın hem tasarımıyla hem de içeriğiyle farklı olduğuna değinen şair, “Tasarımsal olarak da sanatsal olarak da farklı bir kitap. Özellikle de birçok sanat dalını bu kitapta görmek mümkün. Amacım her sanat dalının bir diğerini nasıl bütünlediğini göstermeye çalışmaktı” dedi.

ŞİİR-RÖPORTAJ İKİSİ BİR ARADA

Kitabın şiir kısmında kendi yazdığı özgün şiirlerinin, diğer tarafta ise ünlü sanatçılarla yapmış olduğu röportajlarının yer aldığını belirten Demirci, “Edebi anlamda elime kalemi aldığım zamandan beri yazdığım şiirlerden bir kısmı mevcut. Ayrıca şiirlere uygun profesyonel bir sanatçının kaleminden çıkmış karakalem çalışmaları da ekledik. Oldukça farklı bir çalışma oldu. Burada da yine amacım duyguların kelimelerle anlatımıyla çizgisel anlatımı arasındaki farkları, sanatsal geçişleri okuyucularımıza göstermekti. Umarım başarılı olabilmişimdir. Çünkü her sanat dalının kendine özel bir güzelliği ve farklılığı var. Biz bu farklılıkları aynı yerde toplamaya gayret ettik” dedi.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?