Büyükekşi: Gurur günümüzü coşkuyla kutluyoruz

Büyükekşi: Gurur günümüzü coşkuyla kutluyoruz

Gaziantep Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Gurur günümüz olan 25 Aralık’ı coşkuyla kutluyoruz” dedi.

Antep Savunmasının, tarihiminiz en şanlı sayfalarından biri olduğuna dikkat çeken Gaziantep FK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Antep Savunması, tıpkı Çanakkale gibi öneme sahiptir. Nasıl ki, Birinci Dünya Savaşında Çanakkale’yi geçemeyen düşman kuvvetlerinin tüm planları bozulduysa, Antep’e 11 ay boyunca giremeyen düşmanın da tüm hesapları alt üst olmuş ve Kurtuluş Savaşının başarıya ulaşmasının yolu açılmıştır” dedi.

ATALARIMIZDAN KALAN EN ÖNEMLİ MİRAS

Her türlü yokluk ve yoksulluk içinde bulunan Anteplilerin, vatan, bayrak ve ezan sevgisi, gerek asker sayısı, gerekse de savaş teknolojisi açısından kat ve kat üstün olan düşmanın en modern silahlarına karşı galip gelmiştir. Bu nedenle atalarımızın 6 bin 317 şehit verdiği Antep Savunması, Gaziantepliyim diyen, Gaziantep’te yaşayan herkesin gurur duyacağı bir destandır. Atalarımızdan bize miras kalan gurur duyacağımız bu tarihimizi, mücadele ruhunu gelecek nesillere aktarmak önceliğimiz olmalıdır.

HER GAZİANTEPLİNİN GURUR DUYACAĞI BİR TAKIM

Gaziantep Futbol Kulübü olarak Gazi şehrimizi Türkiye Süper Ligi’nde temsil etmekten büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Atalarımızın 99 yıl önce ortaya koyduğu mücadele ruhunu bizler de şimdi yeşil sahalarda sergileyerek atalarımıza layık olmanın gayreti içerisinde hareket ediyoruz. Temel hedefimiz oynadığımız başarılı futbol ile her Gazianteplinin gururla destekleyeceği bir takım olmaktır. Süper Lig’deki ikinci yılımızda bu anlamda önemli başarılar ortaya koymaktan dolayı gururluyuz, mutluyuz.

YÜZYILIN EN ÖNEMLİ DİRENİŞ DESTANI

Gaziantep Futbol Kulübü olarak, düşman kuvvetlerinin bile takdirini kazanan yüzyılın en önemli direniş destanına imza atan atalarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimize ve aramızdan ayrılan gazilerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.”

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?