CHP’li vekil mahalle esnafına sahip çıktı

CHP’li vekil mahalle esnafına sahip çıktı

Zincir marketlerin fiyatlardaki tekelleşme ve yüksek fiyatlama konusunda yaşanan mağduriyetlerle ilgili gerekli adımları atılması gerektiğini belirten CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, “Her sokak ve caddede açılan bu zincir marketler A’dan Z’ye her şeyi satmaya başladı. Bunlar mahalle esnafına büyük darbe vuruyor” dedi.  

Konuyla ilgili Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a yazılı soru önergesi veren Yılmazkaya, market zincirlerinin sattıkları ve kendi mağazaları için fason ürettirdikleri benzer ürünleri organizeli bir şekilde hareket ederek kuruşu kuruşuna aynı fiyatlara sabitlemekte ve rekabet kurallarına aykırı hareket etmektedirler” ifadelerini kullandı.

“Bu market zincirleri piyasada bir denge bırakmadı” diyen Yılmazkaya, “Mahalle esnafı için daha adil bir rekabet ortamı şart!” ifadelerini kullandı.

Yılmazkaya, “Gıda dışında araç lastiğinden zücaciye, beyaz eşyadan kırtasiye malzemelerine, elektronikten konfeksiyona kadar her şeyi satmaya başlayan bu market zincirleri mahalle esnafına büyük darbe vurmakta” olduğunu belirtti.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
bayram yılmazkaya

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?