Covid-19 testi yaptıran gencin başına gelmeyen kalmadı!

Covid-19 testi yaptıran gencin başına gelmeyen kalmadı!

Gaziantep’te askere gitmeden önce test yapmaya giden gencin test sonucu 3 gün sonra pozitif çıktı. Genç, Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde test yaptırınca sonucu bu kez negatif çıktı.

HABER MERKEZİ / ‘Gaziantep’te neden vakaların önüne geçilemiyor’ sorusuna yanıt olacak bir olay daha yaşandı. Askere gitmeye hazırlanan bir genç, geçtiğimiz perşembe günü saat 10.00’da Covid-19 testi yaptırdı. Gencin test sonucu 3 gün sonra cumartesi saat 19.30’da belli oldu.

Test sonucu pozitif çıkan genç soluğu bu kez pandemi hastanesi olan Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde aldı. Burada da test yaptıran gencin sonucu bu kez negatif çıktı. Gencin ailesi bunun üzerine ilk testin yapıldığı yeri aradı; fakat aldıkları yanıtla şok oldular. İddiaya göre, kendilerine ellerinde böyle bir kayıt olmadığı söylendi. Genç ve ailesi bu yaşananlar karşısında ne yapacaklarını bilmiyorlar.

Başına gelmeyen kalmayan gencin kardeşi Abdurrahman K., yaşadıklarını sosyal medyadan da paylaşarak tepkisini dile getirdi.

İşte Abdurrahman K.’nin sosyal medyadan yazdığı o ifadeler:

“Abimin perşembe saat 10.00’da askere gitmek için yaptırdığı Covid-19 testi için cumartesi 19.30’da arıyorlar testini pozitif çıktı yurda alınacaksınız diyorlar ve bu arayanlar isim soyisim dahi bilmiyorlar tek bildikleri şey telefon numarası bunun üzerine biz pandemi hastanesi olan Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesine test yaptırmaya gidiyoruz sonuç negatif. Bizi arayan numarayı tekrar arıyoruz elimizde böyle bir kayıt yok yanlışlık olmuştur diyorlar sabah uyanıyoruz yine arıyorlar, abimin Abdulkadir yüksel devlet hastanesinde yattığını belirtiyorlar ama bizim o hastaneye herhangi bir alakamız yok yerini bile bilmiyoruz abim evde yanımda. Şimdi bu olayla ilgili olarak sonuç eğer gerçekten pozitif olsa neden 3 gün sonra ortaya çıkıyor biz bu süre içerisinde girip çıktığımız yerlerin haddi hesabı yok.

Ve eğer gerçekten pozitif ise neden hastanede negatif çıkmıyor bizi eve gönderiyorlar. Eğer abimde virüs var ise ateş ölçerler falan hikaye her gün en az 10 defa ateş ölçülüyor demek ki sistem yanlış. Eğer ki negatif ise neden düzeltilmiyor. Salı günü askere gidecek olan abimin durumunun ne olacağı şuanda muamma. Biz bu durumla ilgili sesimizi duyurmak istiyoruz bu durumun acilen düzeltilmesini ve bu hassas konuyla alakalı lütfen biraz daha titiz davranılmasını istiyoruz.”

Abdurrahman K., kardeşinin son yaptırdığı testin negatif çıkmasına rağmen ısrarla tedavi altına alınmak istendiğini de sözlerine ekledi.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?