Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şahinbey üzerinden İBB’ye  gönderme!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şahinbey üzerinden İBB’ye gönderme!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin ek binaları açılışında açıklamalarda bulundu. İBB’nin İstanbul’da kendi reklamını yaparak 40 bin tablet dağıtımıyla ilgili konuşan Erdoğan, ”Birileri İstanbul’da 40 bin tablet dağıtmakla övünüyor. Biz sadece Şahinbey Belediyesi’nde 50 bin tablet dağıttık. Ama bunu görmezler” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ihtiyaç sahibi 40 bin öğrenciye tablet dağıtılacağını açıkladı. Ancak bir ilçe belediyesi olan Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi’nin 50 bin tablet ve 6 aylık internet hediye ettiğinin ortaya çıkması sonrasında İBB ile Şahinbey Belediyesi sosyal medyada kıyaslandı. Şahinbey İlçe Belediyesi 50 bin tablet dağıttığını açıklayınca İBB’nin 40 bin tableti az bulundu.

Şahinbey 50 bin tablet dağıttı

Şahinbey Belediyesi, pandemi sürecinde öğrencilere dağıtılmak üzere daha önce sağladığı 30 bin tablet desteğine ek olarak 20 bin tablet daha Milli Eğitim Müdürlüğü’ne vererek tablet destek sayısını 50 bine çıkarmıştı.

 Tahmazoğlu o tablet dağıtımıyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu: “Pandemi sürecinde uzaktan eğitim gören öğrencilerimiz, derslerinden geri kalmasın istedik. Şahinbey Belediyesi olarak, tam tablet ve 6 aylık internet paketini öğrencilerimize hediye ettik. Sevinçliyiz, çünkü çocuklarımızdan çok güzel geri dönüşler alıyoruz.”

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
şahinbey tablet

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?