Daha Yeşil Bir Gaziantep İçin Fidanlar Toprakla Buluştu

Daha Yeşil Bir Gaziantep İçin Fidanlar Toprakla Buluştu

Şahinbey Belediyesi, Orman Haftası nedeniyle Akbulut Mahallesi’ne çam fidanı dikimi gerçekleştirdi.

Daha yeşil bir Gaziantep ve Şahinbey için çalışmalarını aralıksız sürdürmeye devam eden Şahinbey Belediyesi, Akbulut Mahallesi’ne çam fidanı dikimi etkinliği gerçekleştirdi. Düzenlenen etkinliğe Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey İlçe Kaymakamı Tahir Şahin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Berk, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılınç, MHP İl Başkanı Cahit Çıkmaz, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, MHP Şahinbey İlçe Başkanı İlker Kızıklı, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Burak Çıldıran ve protokol üyeleri katıldı. Düzenlenen programda öğrenciler Orman Haftası ile ilgili şiirler okudular.

27 MİLYON FİDANI TOPRAKLA BULUŞTURMAK İSTİYORUZ

Vali Davut Gül, yeşil alan miktarının artması gerektiğini belirterek “Gaziantep’te ağaçlandırma seferberliği var. Son 20 yılda Gaziantep’te dikilen fidan sayısı toplam fidan varlığının %50’si kadar. Buna rağmen Gaziantep’te daha fazla fidana ve yeşil alana ihtiyacımız var. Bununla ilgili olarak Antep Savunmasının 100. Yılından başlayarak Cumhuriyetimizin 100. Yılına kadar 27.000.000 fidanı toprakla buluşturmak istiyoruz. Buna Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Müdürlüğü ve Karayolları Müdürlükleri de çeşitli çalışmalarla katkı sunuyorlar. Büyükşehir ve ilçe Belediyelerimizde bu tür etkinlikler yapıyorlar. Şahinbey Belediyemiz 10 yıl önce ağaçlandırma çalışmalarına başlamış ve bunu devam ettiriyor. Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.

DAHA YEŞİL BİR GAZİANTEP’İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, şuana kadar 630 tane park yaparak yeşil alan miktarını arttırdıklarını belirterek, “Peygamber Efendimiz yarın kıyamet kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz buyuruyor. Bu nedenle ağaçlandırmak ve her tarafı yeşile bürümek çok önemli. Erozyon, yağmur, iklim ve çevre açısından ağaç dikimi çok önemli. Bu nedenle elimizden geldiği kadar her tarafı ağaçlandırmamız gerekiyor. 12 yıl önce ilk icraatlarımızdan birisi bu bölgeyi ağaçlandırmaktı. Sayın Milletvekilimiz Mehmet Erdoğan, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin karşısında 572 dönümlük bir arazi olduğunu ve bu alanın ormana dönüştürülmesinin güzel olacağını söylemişti. Bizde ilk meclisimizde bu kararı alarak 2010 yılında bu alanı ağaçlandırdık. Bunun dışında Mavikent Mahallesi’nde 600 dönüm alanı Orman Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde orman alanına çevirdik ve bu alana Çanakkale Orman’ı ismini vermiştik. Şahinbey İlçemizde ayrıca Burç ve Yamaçtepe Ormanımız bulunuyor. Yamaçtepe Ormanı içerisine gençler için kamp alanı ve Bilim Şahinbey alanı yaptık. Şuana kadar 630 tane parkın yapımını tamamladık ve ihtiyaç olan yerlere yapmaya devam ediyoruz. Biryandan da vatandaşlarımıza fidan dağıtımı yapıyoruz. Şuana kadar 3.600.000’in üzerinde fidan dağıtımı ve dikimi gerçekleştirdik. Amacımız Gaziantep’imizi ve Şahinbey’imizi daha yeşil bir hale dönüştürmek” dedi.

ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPILIYOR

İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Karayılan, Orman İşletme Müdürlüğü ile birlikte daha yeşil bir Gaziantep için çalışacaklarını belirterek, “Gaziantep Valimiz önderliğinde daha yeşil bir Gaziantep için Orman Müdürlüğümüz ile birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuda Büyükşehir ve Şahinbey Belediyelerimizde önemli çalışmalara imza atarak fidan dikip, dağıtım yapıyorlar. Bakanlığımızda bu konuda yapılan çalışmalardan oldukça memnun ve bizlere yapılan toplantılarda memnuniyetlerini ilettiler. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?