Derya Bakbak: Gaziantep icraatların başkenti

Derya Bakbak: Gaziantep icraatların başkenti

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, Antep’e Gazilik Unvanı Verilişinin 100. Yıldönümünde basın mensuplarına Gaziantep’te yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Gaziantep’in Dünyada “Gazi” unvanına sahip ilk ve tek şehir olduğuna değinen Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde ve AK Partimizin vizyonuyla Gaziantep bugün yüzünü 2053 ve 2071 hedeflerine dönerek, icraatların başkenti haline gelmiştir” dedi.

Gaziantep’teki eğitim yatırımları hakkında açıklamalarda bulunan Dr. Derya Bakbak; “Gazi şehrimizde eğitime ve insana yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır diyerek, Gazi şehrimizin eğitim altyapısını geliştirdik geliştirmeye devam ediyoruz. 2002 yılında 669 okulumuz varken, bugün hizmete açtığımız okul sayımız 1431 oldu” dedi.

Dr. Derya Bakbak yaptığı basın toplantısında Gaziantep’te 2050 yılına kadar içme suyu sorununu çözecek Düzbağ İçme Suyu ve Doğanpınar Barajı ile Gaziantep’in hem ucuz, hem de daha kaliteli bir su temin sistemine kavuştuğunun müjdesini verdi.

Dr. Derya Bakbak; “Hizmete alınan Doğanpınar Barajı ile Gaziantep ve Kilis illerimiz bereketli topraklarla buluşacak ve milli ekonomiye 2020 yılı fiyatlarıyla yıllık 51 milyon TL katkı, 28 bin kişiye de tarımsal istihdam imkânı sunacaktır” dedi.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Derya bakbak

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?