Devlet büyüklerinden sert açıklamalar

Devlet büyüklerinden sert açıklamalar

Dün Gara bölgesinden gelen son dakika haberinde ortaya çıkan PKK katliamı Ankara’yı harekete geçirdi. Gara’da gerçekleştirilen operasyonda 51’i canlı 53 terörist etkisiz hale getirilirken bölgede kaçırılan 13 Türk vatandaşının katledildiği belirlendi.

Konuyla ilgili devlet büyüklerinden sert açıklamaları geldi. İşte o açıklamar;

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY:

Terörün kökünü kazıyana kadar, sınırlarımız içinde ve dışında mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ:

Mağara katliamının PKK ve destekçilerinin hesaba çekilmesi için bir yol ağzı, bir karar ve kader anı olduğuna inanıyorum. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, hiç kimse şablon ve bildik ezberlerin arkasına saklanamayacaktır. Masumların kafalarına kurşun sıkan hainleri kim aklamaya ve arkalamaya yelteniyorsa bilinsin ki cinayetlere taammüden iştirak etmiş demektir. Ve teröristtir.

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU:
Kahraman askerimizin karşısına çıkamayan korkak terör örgütü üyeleri kalleşçe öldürdü.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ İBRAHIM KALIN:

PKK saldırılarına dünyanın sessizliği utanç verici bir suç ortaklığıdır ama biz sessiz kalmayız.

 

 

 

 

 

CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM BAŞKANI FAHRETTİN ALTUN:

PKK’yı gerek Türkiye’de gerekse Suriye ve Irak’ta meşru göstermeye çalışan odaklar, bu katiller sürüsüyle ortaktır. PKK’yı kınamaktan dahi kaçınanların, açıklamalarında kalleş örgütün adını anmayıp onu aklamaya çalışanların ellerinde şehitlerimizin kanı vardır. PKK’nın kolu HDP’de hiç utanma yok mudur? Silahlı efendilerinizden, bir insanlık suçunu dahi kınayamayacak kadar mı korkuyorsunuz? Sessizliğiniz, zımni onay ve suç ortaklığı anlamına gelmektedir. İntikamımız acı olacak. Adaletimiz hızlı gelecek.

 

 

 

 

 

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU:

Mücadelemiz, tek bir terörist kalmayana kadar devam edecek. evlatlarımıza ve ailelerine çektirdiklerinin hesabı soruldu, sorulacak. Murat Karayılan’ı yakalayıp bin parçaya bölmezsek bu millet ve şehitlerimiz yüzümüze tükürsün. Allah bizi milletimize ve şehitlerimize mahcup etmesin. Başımız sağ olsun.

 

 

 

 

 

CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hain saldırıyla ilgili başsağlığı mesajı yayınladı. Ancak ikisi de yine “terör örgütü” ifadesi kullanırken, “Terör örgütü PKK” diyemediler. Bu duruma sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu. Vatandaşlar, “Telaffuz etmeye korkuyor musun?” diye sordular.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gara PKK şehit

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?