Emlakçılar kendilerine ‘simsar’ denmesinden rahatsız: ‘Özür bekliyoruz’

Emlakçılar kendilerine ‘simsar’ denmesinden rahatsız: ‘Özür bekliyoruz’

Gaziantep Tüm Emlakçılar Odası Başkanı Mehmet Aytaç, CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya’nın, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, ‘simsar’ ifadesini kullanmasına tepki gösterdi. Aytaç, “Meslek mensuplarının bir kazanılmış statüsü var. Doktora nasıl kabzımal diyemezseniz, Emlak Danışmanlarına da simsar demek etik değildir. Milletvekili Yılmazkaya’dan sektör mensuplarımız adına özür bekliyoruz” dedi.

Bayram Yılmazkaya’nın ev fiyatlarındaki artışta emlakçıları kabahatli bulmasının yanlış teşhis olduğunu söyleyen Aytaç, “Fiyatlardaki artışla ilgili oda olarak gerekli açıklamaları yaptık. Emlak fiyatlarındaki artışta mülk sahiplerinin rolü büyüktür. Fiyatlardaki anormal artış sektörümüzü de kilitlemiştir. Yani bu artışlar sektörümüz için bir avantaj değil, tam aksine dezavantajdır. Fiyatlardaki artış nedeniyle şuan alım-satımda ciddi oranda düşmüştür. Bu konuyla ilgili olarak odamız gerekli çalışmaları yapmaktadır” diye konuştu.

“YILMAZKAYA’DAN ÖZÜR BEKLİYORUZ”

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya’nın ‘Emlak simsarları yüzünden ev fiyatları 100-150 bin TL arttı!’ açıklamasının talihsiz bir ifade olduğunu dile getiren Aytaç şunları söyledi:

“Bizim her meslek grubuna saygımız vardır. Ancak sektör temsilcilerine doğru ünvanlarıyla hitap etmek gerekir. TBMM genel kurulunda milyonların önünde emlak danışmanlarına simsar denilmesini asla kabul edemeyiz. Milletvekili Yılmazkaya’nın bu açıklamasını düzeltmesini ve özür dilemesini bekliyoruz.”

Aytaç, banka faizlerinin düşmesiyle birlikte sadece Gaziantep’te değil, ülke genelinde fiyatlarda anormal bir artış yaşandığını da sözlerine ekledi.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?