Erdoğan’dan bayramda ‘korona’ uyarısı

Erdoğan’dan bayramda ‘korona’ uyarısı

Bayramda koronavirüs salgınına özellikle dikkat edilmesini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Temizlik, maske, mesafe… Bu konuya çok dikkat edeceğiz. Bu şekilde de limiti iyice aşağıya çekmemiz lazım ki şu beladan kurtulalım” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul’daki Karacaahmet Mezarlığı’nda annesi Tenzile Erdoğan ve babası Ahmet Erdoğan ile kayınvalidesi Hayriye Gülbaran ve kayınpederi Cemal Gülbaran’ın mezarlarını ziyaret etti.

Mezarlık çıkışında kendisine “İyi bayramlar” dileyenlerle sohbet eden Erdoğan, konuyu korona virüsü salgınına getirdi. Salgın önlemleri hakkında uyarılarda bulunan Erdoğan “Bu bayramda çok ama çok dikkat edilmesini milletimden özellikle rica ediyorum. Temizlik maske mesafe bu konuya çok dikkat edeceğiz. Bu şekilde de limiti iyice aşağıya çekmemiz lazım ki şu beladan kurtulalım” dedi.

Dini bayramların ‘birliğin, beraberliğin müjdecisi’ olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Aynı zamanda da tabii kurbanla beraber, fakir fukara, dar gelirli, yoksul inşallah kurbanlarımızın etiyle de evler bu noktada şenlenecektir. Tabii bu yıl Kurban Bayramı öyle bir döneme rastladı ki; aynı zamanda Ayasofya Camii’mizin açılışıyla da örtüştü. Bu da bizim için ayrı bir müjde.”

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?