Eski Gaziantep milletvekili, televizyon kanalında gezi programı sunacak

Eski Gaziantep milletvekili, televizyon kanalında gezi programı sunacak

AK Parti’nin eski Gaziantep ve Mersin Milletvekili olan Kürşat Tüzmen, motosiklet üzerinde Türkiye’yi gezecek.

Kürşat Tüzmen, Haber Global ekranlarında gezi programı sunacak. Bir dönem AK Parti’nin eski Gaziantep ve Mersin Milletvekili olan Tüzmen, motosiklet üzerinde Türkiye’yi gezecek.

ANADOLU ŞEHİRLERİNİ GEZECEK

Motosiklet üzerinde Türkiye’yi gezecek olan eski Bakan Kürşat Tüzmen, Anadolu şehirlerini gezerek yol hikayelerini anlatacak. Programın isminin de şimdiden belli olduğu belirtildi. Ekim ayında yayınlanması beklenen programın isminin, “Kürşat Tüzmen’le Benim Şehrim” olacağı ifade edildi.

MOTOSİKLETE OLAN TUTKUSU İLE TANINIYOR

Eski Bakan ve Milletvekili Kürşat Tüzmen’in Fethiye’de yamaç paraşütü yapacağı, Erzurum’da cirit oynayacağı, Kars’ta buz üstünde balık avlayacağı ve Çoruh Nehri üzerinde rafting yapacağı kaydedildi.Tüzmen, motosiklete olan tutkusu ile tanınıyor.

KÜRŞAT TÜZMEN KİMDİR?

Kürşad Tüzmen, 9 Ekim 1958’de Ankara’da doğdu.

İşletmeci; Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisansını Illinois Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı.

DPT, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Uzmanı, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı, Serbest Bölgeler Genel Müdürü, DTM Müsteşar Yardımcısı, Dış Ticaret Müsteşarı, Türk Eximbank Yönetim Kurulu Başkanı, İGEME, WEPZA Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. (1999-2000-2001)’de “Yılın Bürokratı” ödüllerini aldı. Milli yüzücülük ve profesyonel olarak dalgıçlık yaptı. Milli Olimpiyat Komitesi Üyesi oldu.

22. Dönem Gaziantep Milletvekili. 58. Hükümet’te Devlet Bakanı, 59. Hükümet’te Çevre ve Devlet Bakanı, 60. Hükümet’te yeniden Devlet Bakanı olarak görev yaptı.

İngilizce ve Almanca bilen Tüzmen, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?