‘Esnafa hükümet tarafından doğrudan gelir desteği sağlanmadı’

‘Esnafa hükümet tarafından doğrudan gelir desteği sağlanmadı’

“Esnafa hükümet tarafından doğrudan gelir desteği sağlanmadı. Devlet esnaf için gerçek anlamda devreye girmedi, destek ve yardımlar çok sınırlı kaldı” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Hükümete ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a seslenen Yılmazkaya, “Eğer böyle giderse işletmeler kapanır, işsizlik artar, ekonomi daha da kötüye gider” uyarısında bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanlığının normalleşme döneminde çalışmayan işyerlerinin birikmiş olan vergi ve pirim borçlarının yeniden yapılandırması adına gerekli düzenlemeleri biran önce yapması gerektiğini vurgulayan Yılmazkaya konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Pandemide alınan önlemler nedeniyle sadece Türkiye’de değil tüm dünyada aynı zamanda ekonominin de etkilendiği ve bu konuda ülkelerin kendi ekonomi destek planlarını oluşturduğu bilinmektedir.

Türkiye’de ekonomik sıkıntı artarak devam ediyor. Gaziantep’te yaşanan ekonomik kriz, pandemiden önce başladı ve artarak devam etmekte.

Ülkemiz de, salgının ortaya çıktığı ilk günlerden itibaren iş yerlerini ayakta tutmaya çalışan, ödemelerini yapmakta zorlanan esnaf grupları da, her geçen gün daha fazla zorlandıklarını ve biriken borçlar ve vergilerin altından kalkamaz hale geldiklerini haklı olarak dile getirmektedirler.”

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?