Fatma Şahin: Ağrı Dağı’yla alakalı bir yarışma yapalım

Fatma Şahin: Ağrı Dağı’yla alakalı bir yarışma yapalım

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ‘Küresel COVID-19 Sonrası Yeni Normal ve Belediyeler Toplantıları kapsamında Doğu Anadolu Bölgesi belediyelerine yönelik toplantı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın ‘Bir Hayalim Var’ isimli projesinin detaylarını anlatmasının ardından Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Belediyeler Birliği olarak Ağrı Dağı için Türkiye geneli bir proje yarışması başlatılarak bölgenin yaz ve kış turizmine kazandırılması için bir çalışma gerçekleştirileceğini belirtti.

Şahin, toplantıda şu ifadeleri kullandı:

“Ağrı Dağı’yla alakalı bir yarışma yapalım, proje yapalım. Belediyeler Birliği olarak bütün Türkiye’de bir proje yarışması açalım. Proje yarışmasını Belediyeler Birliği olarak biz yapalım. Proje yarışmasının sonuçlarını alalım, önce bir elle tutulur hale gelsin, ne yapacağımızı görelim. Bir danışma kurulu oluşturalım. Bu projeyi hızlandıralım, Cumhurbaşkanlığı Kültür Kurulu Başkanlığı ve yönetim üyelerini de danışma kuruluna alalım, 1-2 ay içerisinde hemen doğru bir yöntemle Türkiye projesi yarışması açalım.”

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
fatma şahin gaziantep

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?