GAÜN ile GAGİAD arasında üniversite-sanayi iş birliği protokolü imzaladı

GAÜN ile GAGİAD arasında üniversite-sanayi iş birliği protokolü imzaladı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) ile Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) arasında Gaziantep ilinin stratejik konumu, sahip olduğu beşeri ve ekonomik üstünlüğünün ve temel kaynaklarının etkin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla yürütülecek bilgi ve teknoloji transferi çalışmalarının temeli olan “Üniversite-Sanayi İş Birlikleri ve Girişimcilik Ekosisteminin Sürdürülebilirliği”  konularında işbirliği protokolü imzalandı.

GAÜN’ÜN, ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ İÇİN MÜTHİŞ BİR ALT YAPISI VAR

İmza töreninde konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, güçlü olmanın yolunun üretimden geçtiğini söyleyerek, “GAGİAD’la imzaladığımız bu sözleşmeyi, üretime katkı anlamında imzalamaktan haz duyuyorum. İmzalamak yetmez ürüne dönüştürmemiz gerekiyor. Genç iş adamları olarak sahadasınız, biz de teorik olarak sizlere gerekli desteği vermeye hazırız. Üniversitemizin müthiş bir alt yapısı var. Uluğ Bey Yüksek Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde sanayinin her dalında analiz yapılabilecek alt yapıya sahibiz. Yarınların genç iş insanları olarak ülkenin geleceği sizlerin elinizde olduğunu düşünerek sizleri ayrıcalıklı olarak görüyorum” ifadelerini kullandı.

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ

GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Koçer ise, üniversite-sanayi işbirliğiyle Gaziantep Üniversitesi’nin bilimsel potansiyelini sanayiye aktararak ekonomik değere dönüşmesine ve ayrıca sanayinin tecrübesinin de genç kuşaklara, öğrencilere aktarılmasına katkı sunulması olduğunu vurguladı. Koçer, “Mentörlükle başlayacak olan bu süreç melek yatırımcılık ve girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi ve desteklenmesiyle devam edecek. Biz GAGİAD olarak bu konuları çok önemsiyoruz.  Bu işbirliği için de Rektörümüz Prof. Dr. Arif Özaydın’a ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Bu işbirliğimizin GAGİAD’a, Gaziantep Üniversitesi’ne, Gazi şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gagiad gaün

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?