Gaziantep Baro Başkanı Şarklı, alkışlarla uğurlandı

Gaziantep Baro Başkanı Şarklı, alkışlarla uğurlandı

Türkiye’nin dört bir yanından baro başkanları, iktidarın Avukatlık Yasası’nı değiştirerek bir kentte birden fazla baro kurmayı mümkün hale getirecek yasa değişikliği hazırlığına karşı Ankara’ya doğru yürüyüşe geçti.

Tüm baroların katılacağı yürüyüşe Gaziantep Baro Başkanı Bektaş Şarklı da katıldı. Gaziantep Adliyesi önünde toplanan yaklaşık 50 avukatın alkışlarla uğurladığı Şarklı, polis ekiplerinin güvenlik önlemleri dahilinde yürüyüşe geçti.

“Türkiye’nin yargı ile ilgili daha ciddi sorunları var”

Yürüyüş sırasında Yurt Ajans Tv’ye açıklama yapan Gaziantep Barosu Başkanı Avukat Bektaş Şarklı “Hükumetten ‘Çoklu Baro’ projesine ilişkin herhangi geri adım atacak bir açıklama gelmedi. Biz de bu projeye karşı çıkmak için daha önce yazılan bir bildiriye istinaden bu eylemi gerçekleştiriyorum. Türkiye’nin yargı ile ilgili olarak daha ciddi sorunları var. Bugün bu baroların temsil sistemini tartışmak yerine, çoklu baroyu tartışmak yerine, insanların adalet inancını, Türkiye’deki yargı sorununu tartışmak lazım. Öncelikle bu sorunları çözmek lazım. Bu anlamda da biz Gaziantep Barosu olarak tüm baroların katılacağı yürüyüşe destek olmak için çıktık. Pazartesi Ankara’da bu eylemlilik aynı şekilde devam edecek” ifadelerini kullandı. (Güney’in Sesi)

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?