Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Ahmet Çiçekli kimdir?

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Ahmet Çiçekli kimdir?

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına atandı. Ahmet Çiçekli kimdir? İşte Çiçekli’nin hayatı…

Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi, adli ve idari yargı ana kararname çalışmalarını tamamladı. HSK Kararnamesi ile adli yargıda 4 bin 261, idari yargıda 465 hakim ve savcı ile 18 ilin başsavcısının görev yeri değişti. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığına Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli atandı.

AHMET ÇİÇEKLİ KİMDİR?

Aslen Ardeşenli olup, 1973 yılında Rize/Çayeli’nde dünyaya geldi. 1996’da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Sırasıyla; 1999’da Zonguldak Cumhuriyet Savcılığı, 2003’te Pülümür Cumhuriyet Savcılığı, 2005 yılında Hopa Cumhuriyet Savcılığı, 2008’de Fatsa Cumhuriyet Başsavcılığı, 2011’de Kilis, 2017 yılına kadar Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulunan, daha sonra Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürüten Ahmet Çiçekli HSK yaz kararnamesiyle Gaziantep’e Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanmıştır. Ahmet Çiçekli, evli ve üç çocuk babasıdır.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?