Gaziantep için vahim iddia: Ölüm vakalarının neredeyse yarısı kentimizde

Gaziantep için vahim iddia: Ölüm vakalarının neredeyse yarısı kentimizde

CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, son günlerdeki ölüm vakalarının neredeyse yarısının Gaziantep’te olduğu iddiasında bulundu.

Milletvekili Yılmazkaya, Gazianteplilere uyarılarda bulunduğu açıklamasında, “Gaziantepli siz değerli hemşerilerimizin tedbirlere yeteri kadar özen göstermediği, kurallara uymadığı ve bundan ötürü son günlerde ülkemizdeki ölüm vakalarının neredeyse yarsının kentimizde gerçekleştiği resmi verilerle sabitlenmiştir” ifadelerini kullandı.

Yılmazkaya’nın açıklaması şöyle:

“Değerli hemşerilerim; Virüs hâlâ ülkemizde ve kentimizde! Bizler duyarsız ve sorumsuz davrandıkça ülke olarak büyük bedeller ödemeye devam edeceğiz. Koronavirüs salgının yayılması ve can kayıplarının durdurulması adına sizleri alınan tedbirlere ve kurallara uymaya davet ediyorum. Kentimizin idareci ve İl Pandemi Kurulunun, Türkiye genelinde yaşanan ölüm vakalarının neredeyse yarısının Gaziantep’te gerçekleştiğini göz önünde bulundurarak yeni kararlar alıp bu önleyici tedbirleri bir an önce hayata geçirmesi zaruri bir hal almıştır. Bu salgın süreci sadece idarecilerin alacağı kararlarla değil sizlerin duyarlılığı ve özverisiyle aşılabilir. Lütfen duyarlı olalım kurallara uyalım, uymayanları uyaralım Ailemize, sevdiklerimize, arkadaşlarımıza, komşularımıza ve ülkemize karşı sorumlu olduğumuzu unutmayalım!

Ama uyulması gereken kurallar noktasında, Gaziantepli siz değerli hemşerilerimizin tedbirlere yeteri kadar özen göstermediği, kurallara uymadığı ve bundan ötürü son günlerde ülkemizdeki ölüm vakalarının neredeyse yarsının kentimizde gerçekleştiği resmi verilerle sabitlenmiştir.”

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?