Gaziantep vaka artış hızında İstanbul’la yarışıyordu: Şahin, ‘başarı’ dedi

Gaziantep vaka artış hızında İstanbul’la yarışıyordu: Şahin, ‘başarı’ dedi

HABER MERKEZİ / Haziran ayının ilk haftasına kadar vaka artış hızında İstanbul’un hemen gerisinden gelen Gaziantep’in Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, başarının sırrının sürece insani yönden bakarak yönetmek olduğunu söyledi. Şahin, ayrıca bu yöntemin bütün dünyada kullanılması gerektiğini de belirtti.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, CEMR tarafından düzenlenen “Avrupa Belediyeleri’nin Karşılaştığı COVID-19 Krizi ve Sonuçları” toplantısına telekonferans yöntemiyle katıldı. Toplantıda salgın sürecinde yaşanan zorluklar ve hizmet anlayışında yapılan değişikliklere değinilirken Şahin, Gaziantep ve Türkiye’de yapılan ‘başarılı’ çalışmalardan bahsetti.

Şahin, toplantıda “İnsani bakışla biz bu süreci yönettiğimiz için başarılı çıktık. Bu şehirde ve ülkede kullanılan yöntemin bütün Dünya’da kullanılması gerektiğini görüyoruz” ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA DA İŞARET ETMİŞTİ

Gaziantep, kısa bir süre önce vaka artış hızında İstanbul’un gerisinden geliyordu. Sağlık Bakanı Koca’nın yaptığı son açıklamaya göre, İstanbul’da bile salgın kontrol altına alınmışken Gaziantep’in de içinde bulunduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde vaka sayıları halen artışta.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?