Gaziantep’te 3 yeni okul için daha imzalar atıldı

Gaziantep’te 3 yeni okul için daha imzalar atıldı

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan 100. yılda 100 hayırsever kampanyası kapsamında Gaziantep’e 3 yeni okul daha yapılacak.

Kampanyaya destek veren Erdemoğlu Holding, 32 derslikli ortaokul ve 32 derslikli lise olmak üzere toplamda 64 derslikli iki okul yaptıracak. Yine kampanyaya destek veren Zeki Mensucat tarafından ise 32 derslikli ilkokul yaptırılacak.

Gaziantep Valisi Davut Gül, Valilikte düzenlenen protokol imza töreninde Zeki Mensucat ve Erdemoğlu ailelerine teşekkür ederek protokol yapılan günlerin en güzel günler olduğunu söyledi.

Hayırseverler tarafından aynı anda 96 derslikli üç okul protokolü yapmanın Gaziantep’in dışında çok az şehirde olabileceğini dile getiren Gül, “Bu şehri o anlamda da takdir ediyoruz. Bu şehrin insanlarına minnettarız. Okul noktasında iki ailemiz de üzerine düşen neyse yapmak istediklerini belirttiler. Eski TEDAŞ’ın olduğu alanda 3 okula ihtiyacımız vardı. Bunlardan bir tanesi Zeki Mensucat diğer iki okulumuz da yine aile adına Erdemoğlu Holding tarafından yaptırılacak. Okulu baştan sona hayırseverlerimiz yapacak. Bu üç okulumuz tamamlandığında, o bölgede şu an ikili eğitim yapan ve sınıf mevcudu fazla olan dört tane okulumuz tekli eğitime geçmiş olacak. Allah hayırseverlerimizin sayılarını arttırsın” ifadelerini kullandı.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?