Gaziantep’te açık ve ambalajsız ürün servisi yapılmayacak

Gaziantep’te açık ve ambalajsız ürün servisi yapılmayacak

Gaziantep’te Covid-19 salgınına karşı yeni tedbirler alındı. Kent genelinde çay ocağı ve büfe tarzı işletmelerde açık ve ambalajsız ürünlerin satış ve servisi yapılmayacak.

Gaziantep Valiliği, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında çay ocağı ve büfe tarzı işletmelerde açık ve ambalajsız ürünlerin satış ve servisinin yapılmaması, gerekli görüldüğü hallerde tek kullanımlık bardak, araç ve gereçlerin kullanılması kararının alındığını açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Davut Gül başkanlığında bir araya gelen İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, olağanüstü toplanarak, gündemindeki konuları ele aldı.

Salgın surecinde hastalığın yayılmasının engellenmesi ve kamu sağlığının tehlikeye düşürülmemesi amacıyla alınan kararlar şu şekilde:

“İlimiz kamu kurum ve kuruluşlarında hizmet veren, kuruma ait veya hizmet alınan özel işletme çay ocağı ve büfe tarzı işletmelerde, çay, kahve vs. bardakla sunulan içecek hazırlık, sunum ve ikramlarının durdurulmasına, açık ve ambalajsız ürünlerin satış ve servisinin yapılmamasına, gerekli görüldüğü hallerde tek kullanımlık bardak, araç ve gereçlerin kullanılmasına karar verilmiştir.

Lokanta, restoran, kafe, kıraathane, kahvehane vb. toplu bulunulan işletmelerin denetimlerinin arttırılarak, maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulmasının sağlanmasına, söz konusu işletmelerde aynı aileden olanlar hariç olmak üzere tabure kullanılarak oturulan yerlerin kullanımının en fazla 2 kişi ile sınırlandırılmasına oy birliğiyle karar verilmiştir.”

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?