Gaziantep’te isteyen işletmelere ‘karekod menü sistemi’ kurulacak

Gaziantep’te isteyen işletmelere ‘karekod menü sistemi’ kurulacak

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yeni tip koronavirüs salgını sürecinde yeni normalleşme safhasında Gaziantep gastoronomisinin durumunu değerlendirmek ve alınacak tedbirler hakkında bilgi vermek amacıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Restoranlarda uygulanacak yeni sistem anlatan Şahin, el temasını azaltmak amacıyla hizmete sokulan karekod menü uygulamasını tanıttı, isteyen her işletmeye Büyükşehir olarak sistem konusunda destek verileceğini söyledi.

Şahin, elle teması engelleyecek olan “Karekod Menü Uygulaması”’nı pilot işletme seçilen Merkez MSM’de basın mensuplarına gösterdi. Şahin isteyen her restorana bu sistemi Büyükşehir Belediyesi olarak kurulacağının bilgisini verdi.

Öte yandan koronavirüs sonrası yeni sofra düzeni ve sunum konusunda örnek masayı basın mensuplarına tanıtan Şahin, GAZİBEL Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Tural anlatımında temsili bir çalışma yaptırdı. ULV ışınlarıyla testten geçirilen ve sterilize edilen tabaklar, çatallar ve kaşıklar servis edilerek somutlaştırıldı. Yemek servisi esnasında sosyal mesafeye dikkat edilmesinin yanında hizmet sırasında elle teması en aza indirgemek amaçlandı. Tuzluk ve biberliklerin kaldırıldığı bunun yerine tek kullanımlık ürünler tanıtıldı.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?