Gaziantep’te öldüresiye dövülen sağlıkçının burnu kırıldı

Gaziantep’te öldüresiye dövülen sağlıkçının burnu kırıldı

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Covid-19 Alanı’nda Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yapan Eyyüb Toprak, tedavi olmayı bekleyen bir hastanın 2 yakını tarafından öldüresiye dövüldü. Sağlıkçı Eyyüb Toprak’ı darp eden şahısların ifadelerinin ardından serbest bırakıldıkları öğrenildi.

Hastanenin acil bölümüne gelen bir hasta, doktorun kendisine bakmadığından şikayet edince Acil Tıp Teknisyeni Eyyüb Toprak’a kendisine neden bakılmadığını sordu. Sağlıkçı Eyyüb Toprak ise bölümde görevli doktorun bir hastayı muayene ettiğini ve daha sonra kendilerinin muayene edileceğini söyledi. Ancak hastanın Mehmet A. ve Şehmus G. adındaki 2 yakını sağlıklı Eyyüb Toprak’ın yanına gelerek 2 saat beklediklerini ve hastalarına herhangi bir muayene yapılmadığını söyledi. Eyyüp Toprak o kadar bekletilmediklerini ve kendilerinin de hemen muayeneye alınacağını söylemesine rağmen hastanın yakınları Eyyüp Toprak’a hakaret etmeye ve Toprak’ı darp etmeye başladı. Uzun süren darp olayını diğer hastalar şaşkınlıkla izlerken güvenlik görevlileri saldırgan hasta yakınlarından sağlıkçıyı güçlükle kurtarıyor.

ÖLÜMLE TEHDİT ETTİLER

Toprak’ı darp eden hasta yakınları Mehmet A. ve Şehmus G. hastane dışında da sakinleşmedi ve Eyyüp Toprak’a yönelik, “Sen elbette bu hastaneden çıkacaksın. Seni bekleyeceğiz, ailenin yanına gitmeyecek misin? Seni burada öldürsek bile burada bize kim ne yapabilecek?” şeklinde söylemlerde bulundu.

Öte yandan sağlıkçı Eyyüb Toprak’ı darp eden şahısların gözaltına alındıkları fakat ifadelerinin ardından serbest bırakıldıkları öğrenildi.

.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?