Gaziantep’te sağlık çalışanı darp edildi

Gaziantep’te sağlık çalışanı darp edildi

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde sağlık çalışanının darp edilmesi olayı ile ilgili Hastane Başhekimi Prof. Dr. Suat Zengin’den açıklama geldi.

Prof. Dr. Suat Zengin “Darp edilen sağlık çalışanı Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle tedavi görmüştür. Tedavisinin bitmesiyle test sonucu negatif olur olmaz görevine hemen dönmüştür. Fakat buna karşılık şiddete maruz kalması bizi derinden yaralamıştır. Toplum içerisindeki bu tip davranışlar sergileyen kişilerin bizlerin çalışma hevesini kırmaya gücü yetmeyecektir. Özverili bir davranışla görevine başlayan sağlık personeli, olaydan hemen sonra darp cebir raporu almasına rağmen tekrar görevine dönmüş ve mesaisini tamamlamıştır. Bu hamiyetperver arkadaşımızın davranışı herkese örnek olmuştur. Artık duymaktan bıktığımız bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.

Zengin, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Toplumun büyük çoğunluğunun böyle şiddet olaylarına nefret gözüyle baktığını biliyoruz. Ancak beklentimiz; sağlık çalışanına şiddet uygulayan şahısları toplumun bizzat sosyal açıdan ve manevi olarak cezalandırılmasını ümit ediyoruz. Sağlık ordusu en küçük ferdinden en büyüğüne bu savaşa omuz omuza çalışmıştır ve çalışmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?