‘Gaziantep’te vakalar neden artıyor’ sorusunun yanıtı bu haberde

‘Gaziantep’te vakalar neden artıyor’ sorusunun yanıtı bu haberde

Hastaneden hastaya: 3 gün sandalyede bekleyecekseniz test yaparız

Mega Haber’in haberine göre, geçtiğimiz günlerde koronavirüs belirtileri olan A.S. isimli bir vatandaş, kentteki özel bir hastaneye gitti. Burada hastaya test için çubuğun olmadığı fakat radyolojik test yapılacağı söylendi. Yapılan testte A.S.’de koronavirüse dair bulgular çıktı.

3 GÜN BOYUNCA SANDALYEDE BEKLETECEKLERDİ

A.S.’nin kaynı Mustafa S.’nin iddiasına göre, hasta daha sonra çubukla test yapılması için Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde aşırı bir yoğunluğun olduğunu belirten Mustafa S., burada da kendilerine “Test yaparız; ancak 3 gün boyunca test sonucu çıkana kadar hasta sandalyede beklemek zorunda. Çünkü yatıracağımız yer yok” denildiğini söyledi.

TEST POZİTİF ÇIKTI

“Hasta eniştemi 3 gün boyunca sandalyede nasıl bekletirdim” diyen Mustafa S., eniştesini Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada da kendilerine çubuk olmadığını söyleyen hastane çalışanları, ertesi gün saat 9’da randevu verdi.

Ertesi gün yeniden Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’ne gittiklerini söyleyen Mustafa S., burada çubukla test yapıldığını ve eniştesinin test sonucunun 2 gün sonra pozitif çıktığını ifade etti.

Eniştesinin durumu kötü olmasına rağmen şu an bile hiçbir hastanede tedavi altında olmadığını belirten Mustafa S., “14 gün evde kendini karantinaya alacaksın dediler. 4 kişilik aileler. Bu sürede ben ve ailesi dahil birçok kişiyle temasa geçti. Bu şekilde virüsle mücadele edilmez” dedi.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?