Gaziantep’teki fabrikalarda artan vakalar maskeyi zorunlu kıldı

Gaziantep’teki fabrikalarda artan vakalar maskeyi zorunlu kıldı

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ndeki iş yerlerinde vaka sayılarının arttığıyla ilgili iddialar gündeme geliyordu. Valilik, dün akşam itibarıyla iş yerlerinde maskenin zorunlu olduğunu duyurdu.

HABER MERKEZİ / Sanayi kenti Gaziantep’te üretilen ürünler yalnızca Gaziantep’te değil hem tüm Türkiye’de hem de dünyanın birçok bölgesinde tüketiliyor. Koronavirüs salgını sürecinde de üretime devam eden Gaziantep, bu zor dönemde salgına karşı verilen mücadeleye büyük katkı sağladı. Fakat bu fedakarlık, beraberinde birtakım zorlukları da getirdi. Bu zorluklardan biri de fabrikalarda çalışan işçiler arasında koronavirün yayılması oldu.

Son günlerde özellikle Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bazı fabrikalarda vaka sayılarının arttığıyla ilgili iddialar gündeme geliyordu. Bu iddialar, hem yeni vakalar hem de ölenlerin arasında işçilerin de olduğu yönündeydi. Gaziantep Valiliği, bunun üzerine dün yeni bir karar aldı. İş yerlerinde maske zorunlu oldu.

KARARI VALİ GÜL AÇIKLADI

Yasak kararını dün akşam Twitter’dan duyuran Gaziantep Valisi Davut Gül, “Gaziantep genelinde maskesiz dolaşmak yasaktır. İş yerlerinde çalışan herkesin,ağız ve burnu kapatacak şekilde maske takması zorunludur.Bu kurala uymayan işletmelere; ilk seferinde para cezası,tekrarı durumunda 15 gün kapatma cezası uygulanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?