Güvenli üretimde ilk belge Gaziantep’teki işletmelere

Güvenli üretimde ilk belge Gaziantep’teki işletmelere

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Güvenli üretimde ilk belgelerin; Gaziantep, Konya, Bursa ve Malatya’daki işletmelere verildiğini açıkladı.

Bakan Mustafa Varank, 9 Deniz Ticaret Odası Meclis Toplantısı’na telekonferans yöntemiyle katıldı. Burada aşı çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Varank, nı kitlerinde, nano-teknolojiyi esas alan ve dünyada bir ilk olacak yeni bir ürünü geliştirmeye çalışıyoruz” dedi. “Güvenli üretimde ilk belgelerin; Gaziantep, Konya, Bursa ve Malatya’daki işletmelere verildiğini açıklayan Varank, Belgeyi alan firmalar TSE logosunu; ürünlerinde, belgelerinde ve yayınlarında kullanabilecek. Böylece müşterilerine, üretimlerinin kalitesini uzun uzun anlatmalarına gerek kalmayacak.”

“Aşıda, geleneksel yöntemlerin yanında, hiçbir ülkenin denemediği yeni teknolojileri deniyoruz. Geliştirdiğimiz yüksek antikorlu plazmayı hasta tedavilerinde kullanıyoruz. Şimdi ticarileştirme çalışmaları sürüyor. Tanı kitlerinde, nano-teknolojiyi esas alan ve dünyada bir ilk olacak yeni bir ürünü geliştirmeye çalışıyoruz” dedi.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?