Hasan Doğru’ya zehir zemberek sözler: Seni dönekliğinle baş başa bırakıyoruz

Hasan Doğru’ya zehir zemberek sözler: Seni dönekliğinle baş başa bırakıyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanvekili Kemal Gürsel, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde Millet İttifakı’nın adayı olarak CHP’den Araban Belediye Başkanlığı’na seçilen ve daha sonra istifa ederek AK Parti’ye geçen Hasan Doğru hakkında CHP Araban İlçe Başkanlığı’nda basın açıklaması düzenledi.

Yapılan basın açıklamasında İl Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra, İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri de hazır bulundu.

CHP İl Başkanvekili Kemal Gürsel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Değerli Basın Mensupları, Değerli Yol Arkadaşlarım ve de Değerli Araban’lı hemşehrilerim, Malumunuz üzere; 31 Mart 2019’da yapılan Mahalli idareler yerel seçimlerinde, Millet İttifakının adayı olarak seçimlere girip, kazanan ve de CHP üyesi, Gaziantep’in Araban ilçesi belediye Başkanı Hasan Doğru partimizden istifa etmiş ve 01/07/2020 Tarihinde Basın önünde rozet takarak, AKP’ye geçtiğini ilan etmiştir. Biz de Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanlığı olarak; Partili-partisiz tüm kamuoyunun bilmek istediği ve akıllarında oluşan bazı soruları sormak ve arabanda Millet İttifakı adayı ve CHP üyesi, Hasan Doğru’yu destekleyip emek vermiş, ter dökmüş insanlarında duygularını dile getirmek üzere; Araban da toplanmış bulunuyoruz. Öncelikle; Yazılı ve de görsel basında da yer alan İstifa ve akabinde Adalet ve Kalkınma Partisi’ne Üye olunmasıyla ilgili olarak, Araban’ın seçilmiş belediye Başkanı’nın yaptığı hareketi Araban halkına yapılmış. Büyük bir saygısızlık olduğunun altınız çizmekle beraber; Millet İttifakı adayı olarak sahaya çıkan, Araban’ın dürüst ve samimi insanlarını kandırmış ve de aldatmıştır. Çünkü; Hasan Doğru’yu Araban da bulunan vatandaşlarımız seçmiştir. Zaten AKP’li olan bir belediye başkanını seçme düşünceleri olsaydı. Doğal olarak kendisine, rakip olan diğer AKP adayını desteklerlerdi. Tüm, Gaziantep halkının ve de Araban ilçesinde yaşayan vatandaşlarımızın, merak ettiği soruyu bizde buradan Arabanda soruyoruz. Soy adı DOĞRU olan fakat ; Soy adı gibi DOĞRU olmayı başaramayan, Hasan Bey, hangi menfaat ve ne karşılığında partisinden istifa edip, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne geçtiğini Önce, Kendisine oy veren değerli, Araban halkına, daha sonra da tüm kamu oyuna bu sorunun cevabını vermeye davet ediyoruz. Hasan Doğru milletin aklındaki bu soruların cevabını vermeye mecburdur. Yapılan istifa sonrasında başka partiye geçmenin, ne onurla ne de siyasi ahlakla açıklanabilir bir yanı olmadığı gibi, yapılan davranış siyasi nezaketsizliğin ötesinde tam bir siyasi dönekliktir. O yüzden kendisine buradan sesleniyoruz. Eyyy.!! Hasan Doğru siyasi kişilik ve siyasi ahlak gereği; Araban Belediye Başkanlığından da istifa etmelisin, Çünkü sen o makama AKP’li seçmenlerin oyuyla değil; MİLLET İTTİFAKI’nın oylarını alarak geldin! O Yüzden de hak etmediğin koltuktan bir an önce istifa etmelisin diyor ve seni dönekliğinle baş başa bırakıyoruz!”

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?