Hocaoğlu: TEKNOFEST fabrikaların gölgesinde kaldı

Hocaoğlu: TEKNOFEST fabrikaların gölgesinde kaldı

İYİ Parti İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, şehrimizde düzenlenen TEKNOFEST’in şehir tanıtımına büyük katkılar sağladığını ancak 300 fabrika açılışının gölgesinde kalmasının kendilerini üzdüğünü söyledi. Hocaoğlu, teknofestin düzenlenmesinde emeği geçenlere de teşekkür etti.

İYİ Parti İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu 15 günde bir yaptığı basın açıklamasını yine yazılı gerçekleştirdi.

Hocaoğlu’nun gündeme ilişkin açıklamaları şu şekilde;

“Gaziantep ve ülke gündemine dair 15 günde bir yaptığımız basın buluşmamızı pandemi nedeni ile yine yazılı yapmak durumunda kaldık. TEKNOFEST Gaziantep’in tanıtımında oldukça etkili oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Gaziantep’in lahmacun ve Suriyeliler dışında bilim ve teknik ile de var olduğunu göstermiş oldu. TEKNOFEST sayesinde Gaziantep’in tanıtımı 4 gün değil, günlerce sürebilecek iken; TEKNOFEST’in 300 fabrika polemiğinin gölgesinde kalması bir Gaziantepli olarak bizi üzmüştür. Gece gündüz demeden her probleme yetişmeye çalışan, Gaziantep valimiz Sayın Davut Gül dahi bu konuda açıklama yapmak zorunda
kalmıştır.

Oysa ki Gaziantep’in bilim teknik ile de var olduğunu gösteren tüm dünyada da tanıtan TEKNOFEST organizasyonun akabinde, Gaziantep’te 300 fabrika açıldı mı, açılmadı mı polemiği hiçte uygun düşmemiştir. “Organize verimli arazi üzerine kurulmamalı” Gaziantep Sanayi şehridir, sanayinin gelişmesini, bizde her bu ülke sevdalısı olarak canı gönülden isteriz. Bizi üzen en verimli arazilere sanayi yapılmasıdır. Tarım arazilerinin imara açılmasıdır. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Gaziantep’in en verimli arazileri üzerine kurulmuştur. Yetkililerden isteğimiz yeni kurulacak fabrikaların tarım arazileri üzerine kurulmaması, tarım arazilerinin imara açılmamasıdır. Buna özen gösterilsin.

“Gaziantep’te sanat sokağı yapalım”

Sayın Valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza çağrı yaptık. “Gaziantep’te sanat sokağı yapalım” dedik. Gaziantep sevdalısı şair ve yazarlarımızı bu sokakta yaşatalım istedik. Gaziantep evleri restore edildi. Her şey hazır, en güzel evlerin ve tarihin canlandığı sokak tespit edilerek, sanat sokağı olsun. Bu konu gündeme alınsın. Kent Konseyi Başkanı değeri abimiz, Uzm.Dr.Samet Bayrak’a da bu konuda çağrı yapıyorum. Hep birlikte Gazi şehrimize bir sanat sokağı yapalım, bu sokakta kafeler olsun, gençler, Gaziantep’e gelen turistler bu sokağı gezip, Gaziantep’in sanatçı ve yazarlarını öğrensin. Gaziantep için İYİ olan her organizasyonda biz İYİ Parti olarak varız.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?