Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör: Gaziantepliler kıskanmasınlar ama gerçek bu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör: Gaziantepliler kıskanmasınlar ama gerçek bu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Gaziantep baklavasının fıstığının Pazarcık’tan gittiğini ifade ederek, “Gaziantep baklavasının rayihası ve lezzeti Pazarcık fıstığından gelmektedir. Gaziantepliler kıskanmasınlar ama gerçek bu” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, gittiği Pazarcık ilçesinde fıstık bahçesinde incelemelerde bulunarak, Gaziantep baklavası lezzetinin Pazarcık’ta yetişen fıstıktan kaynakladığını söyledi.

Doğası ve iklim özellikleri ile Pazarcık ilçesinde yetişen fıstığın lezzet ve rayiha bakımından bir numara olduğunu söyleyen Güngör, “Pazarcık ilçemizde yetişen fıstık rayihası en kaliteli fıstık. Buradaki üreticilerimizle yaptığımız görüşmelerde Gaziantep Baklavası’nın kalitesinin Pazarcık Fıstığı’ndan kaynaklandığını söylediler. Gaziantepliler kıskanmasınlar ama gerçek bu. Tabi Gaziantep Baklavası da tek başına yenmiyor. Üzerine de mutlaka Maraş Dondurması konması gerekiyor ki bu karışımdan birbirini tamamlayan müthiş bir lezzet ve aroma ortaya çıkıyor. Bu da memleketimizin güzelliğini ortaya çıkarıyor. İşin esprisi şu: Hepimiz birbirimize bağlıyız ve birbirimizi tamamlıyoruz. Şehirlerimiz ne kadar gelişirse birbirine o kadar katkısı oluyor. Şehirlerimizin gelişmesi ile bölgemiz, bölgemizin gelişmesi ile de ülkemiz gelişiyor” diye konuştu.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?