Uğur Kalkan bu sözlerle eleştirdi: ‘Bizim de köyümüz, tarlamız var; ama reklam peşinde değiliz’

Uğur Kalkan bu sözlerle eleştirdi: ‘Bizim de köyümüz, tarlamız var; ama reklam peşinde değiliz’

Koronavirüs salgınının kontrol altına alınamadığı illerden biri olan Gaziantep’te, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Nizip çiftçisini ve Karkamış’ta buğday ekimi yapılan tarlaları ziyaret etti. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da buğday tarlalarını gezdi. Şahin ve Tahmazoğlu’na CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan’dan tepki geldi. Kalkan, belediye başkanlarını “Bizim de köyümüz, tarlamız var; ama reklam peşinde değiliz” diyerek eleştirdi.

Twitter hesabından isim vermeden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na tepki gösteren CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, “Bizim de köyümüz var, bizim de tarlamız var. Buğdayların biçim zamanı geldi ama biz başkaları gibi reklam peşinde değiliz. Bizim için vatandaşlarımızın sağlıklı olması her şeyden önce geliyor. Hem de tedbiri elden bırakmadan” ifadelerini kullandı.

“İÇİMİZ YANA YANA SON GÖREVİMİZİ YERİNE GETİREMEDİK”

Şahin’e ve Tahmazoğlu’na eleştirisini sürdüren Kalkan, bir başka tweetinde şunları yazdı: “Koronadan bu yana köyüme gitmedim. Anamı, babamı aylardır görmedim. Hem kendi sağlığımız hem de sevdiklerimizin sağlığı için. Yeri geldi dostlarımızı, tanıklarımızı kaybettik içimiz yana yana son görevimizi yerine getiremedik. Tarla tarla gezen yöneticileri görünce aklıma bunlar geldi.”

Fatma Şahin, Nizip çiftçisini ve Karkamış’ta buğday ekimi yapan tarlaları ziyaret etmişti. Ziyarete AK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, Mehmet Sait Kirazoğlu, Müslüm Yüksel, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ve Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı da katılmıştı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da buğday tarlalarını gezerek sosyal medya hesaplarında paylaşımlar yapmıştı.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?