Karnından 4 kilo ağırlığında kitle çıktı

Karnından 4 kilo ağırlığında kitle çıktı

Karın ağrısı şikayeti ile Gaziantep’teki özel bir hastaneye başvuran genç kadının karnından çıkan 4 kilo ağırlığında futbol topu büyüklüğündeki kitle şaşırttı.

İstanbul’da yaşayan 43 yaşındaki F.P., şiddetli karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti. Başvurduğu hastanede genç kadına karnında bir kitle bulunduğu ve ameliyat olması gerektiği söylendi. Ancak bu riskli ameliyatı olmaya cesaret edemeyen hasta ağrıları dayanılmaz hale gelince arayışa girdi. Yaptığı araştırmalar sonrası bu tarz riskli ameliyatların Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Demir tarafından ANKA Hastanesi’nde başarı ile gerçekleştirildiğini görünce hemen hastane ile iletişime geçti.

Randevu aldıktan sonra Gaziantep’e gelen F.P, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Demir tarafından muayene edildi. Çekilen bilgisayarlı tomografi ve MR, yapılan tahliller ile ultrason tetkiki sonucunda genç kadının karnında kitle olduğu tespit edildi. Hasta hemen ameliyata alındı. Yrd. Doç. Dr. Demir tarafından gerçekleştirilen ameliyatla, genç kadının karnından 25 santimetre çapında 4 kilo ağırlığında kitle çıkarıldı. Riskli ameliyatın ardından kitleden kurtularak sağlığına kavuştu.

“KARNINDAKİ ŞİŞLİĞİN KİLODAN KAYNAKLANDIĞINI DÜŞÜNMÜŞ”

Operasyonun gayet başarılı geçtiğini dile getiren Yrd. Doç. Dr. Mustafa Demir, “Hastamız bize şiddetli karın ağrısı şikayeti ile başvurdu. Karnındaki şişliği kilo alımına bağlayan hastamızın bu büyüklükte bir kitle olacağı aklına bile gelmemiş. Şiddetli ağrılar olunca hastaneye başvurmuş. Ardından da bize ulaşmış. Yaptığımız tetkiklerde göğüs boşluğu ile karın boşluğunu ayıran diyafram dediğimiz yerden başlayıp, aşağıya kasık yani pelvis bölgesine uzanan oldukça büyük dev boyutlarda yaklaşık 4 kilogram ağırlığında bir kitle tespit ettik. Hastada bazı semptomlar oluştuğunu da görünce hemen ameliyata aldık. Ameliyat başarılı geçti. Durumu iyi. Karnının içesinden futbol topu büyüklüğünde yaklaşık 25 santimetrelik bir kitle çıkardık. Hastamızın ameliyat sonrası durumu da iyi gidiyor” dedi.

Gerçekleştirilen operasyon sonrası ağrılarından kurtulan ve rahat nefes alan F.P., “Uzun zamandır şiddetli karın ağrısı çekiyordum. Başvurduğum hastanelerde ameliyat olmam gerektiği söylendi Ancak bu riskli ameliyatı olmaya cesaret edemedim. Yaptığım araştırma sonrası Yrd. Doç. Dr. Mustafa Demir’in bu tarz riskli ameliyatları başarı ile gerçekleştirdiğini gördüm. O’na güvenerek Gaziantep’e geldim. İyi ki de gelmişim. Şu an ağrım kalmadı. Kendimi gayet iyi hissediyorum” diye konuştu.

KARIN AĞRISI ŞİKAYETİ İLE GAZİANTEP ÖZEL ANKA HASTANESİNE BAŞVURAN GENÇ KADININ KARNINDAN 4 KİLO AĞIRLIĞINDA FUTBOL TOPU BÜYÜKLÜĞÜNDE KİTLE ÇIKTI. (İHA/GAZİANTEP-İHA)
Karın ağrısı şikayeti ile Gaziantep Özel ANKA Hastanesine başvuran genç kadının karnından 4 kilo ağırlığında futbol topu büyüklüğünde kitle çıktı.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?