Koronavirüs haberleriyle gündemden düşmeyen Gaziantep OSB’ye ‘Güvenli Hizmet Belgesi’

Koronavirüs haberleriyle gündemden düşmeyen Gaziantep OSB’ye ‘Güvenli Hizmet Belgesi’

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’ne Türk Standartları Enstitüsü tarafından, Güvenli Hizmet Belgesi verildi. Gaziantep OSB’deki birçok fabrikada işçiler koronavirüse yakalanmıştı. Koronavirüse yakalanan işçilerin arasında hayatını kaybedenler de olmuştu. Ayrıca ulusal bazı basın kuruluşlarında çıkan haberlerde ateşi olan bazı işçilerin hasta halde çalıştırıldıkları da iddia edilmişti.

HABER MERKEZİ / Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ne verilen Güvenli Hizmet Belgesi, Vali Davut Gül tarafından Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü yöneticilerine takdim edildi.

“EN SAĞLIKLI ÜRETİM BÖLGESİ”

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantepli sanayicilerin COVID-19 salgını ile mücadelede örnek bir tutum sergilediğini söyledi. “Salgınla mücadelede sanayicilerimiz büyük bir özveri ve fedakarlık gösterdi” diyen Gül, şöyle devam etti: “Toplum sağlığının korunması ve tedarik zincirinin kırılmadan üretimin devam etmesi için tüm tedbirleri tam olarak aldılar. Bu durumu sanayi tesislerimize yaptığımız ziyaretlerde de gördük. Bu ziyaretler sonrası Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nin, Türkiye’nin en sağlıklı üretim bölgesi olduğunu söylemiştik. Güvenli Hizmet Belgesi ile bu durum tescillenmiş oldu. Emeği geçen OSB yöneticilerimize ve tüm sanayicilerimize teşekkür ediyoruz.”

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek ise, Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk müdürlük olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?