Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatırılacak?

Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatırılacak?

Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle Ramazan Bayramı ikramiyeleri erken bir tarihte yatırıldı. Bu nedenle Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman yatırılacağı şimdiden araştırılmaya başlandı.

Bu sene koronavirüs sonrası alınan ekonomik tedbirler kapsamında en düşük emekli maaşı bin 500 TL’ye yükseltildi. Yine Ramazan Bayramı ikramiye ödemeleri erken bir tarihe çekildi. Tüm bu gelişmeler nedeniyle 13 milyon emekli gözünü Kurban Bayramı ikramiyelerine dikti. Bu nedenle internet sayfalarında “2020 Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatırılacak?” sorusunun cevabı araştırılıyor.

27-30 Temmuz tarihleri öngörülüyor

Bu sene Kurban Bayramı arifesi 30 Temmuz tarihine denk geliyor. 31 Temmuz günü Bayramın birinci günü 3 Ağustos günü ise bayramın son günü kutlanacak. Bayram ikramiyeleri ile ilgili yetkililerden resmi bir açıklama gelmese de 1000 Liralık ödemelerin Temmuz ayı içerisinde yatırılacağı öngörülüyor. Uzmanlara göre; ikramiyeler 27-30 Temmuz günlerinde hesaplara yatırılabilir.

Öte yandan bu sene Temmuz ayında maaşlara da zam yapılması planlanıyor. 6 aylık enflasyon oranına göre yapılacak zam nedeniyle beklentiler şuan 4,56 zam gelmesi yönünde. Bu tahmine göre; Bağ-Kur esnaf bin 784 lira alırken zam ile beraber bin 874 lira alacak, SSK iki bin 111 lira alırken iki bin 219, emekli sandığı iki bin 661 lira alırken iki bin 796 lira alacak.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?