Lenf kanseri kadın, ödeyemediği faturalar nedeniyle karanlığa mahkum bırakıldı

Lenf kanseri kadın, ödeyemediği faturalar nedeniyle karanlığa mahkum bırakıldı

Bir süre önce lenf kanseri teşhisi konulan Gaziantepli Fevziye Çete, hem hastalıkla hem de maddi zorluklarla boğuşuyor. Vücudunun önemli bölümüne yayılan hastalık nedeniyle zor bir tedavi süreci geçiren Çete, aynı anda ekonomik sorunlarla mücadele ediyor. Derme çatma baraka denilecek bir evde yaşam mücadelesi veren 3 çocuk annesi Çete, ödenmeyen elektrik ve su faturaları nedeniyle de sıkıntı yaşıyor. Elektriği kesik olduğu için karanlık bir odada yaşam mücadelesi veren Çete, hayırseverlerin yardımlarını bekliyor.

Daha çok genç yaşta kanser hastalığına yakalanan Fevziye Çete, gecekondu tarzı evinde yaşam mücadelesi veriyor. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavisine devam edilen Çete, eşinin günlük işlere gittiğini ve elde edilen gelirle yaşamlarını sürdüremediklerini anlattı. Elektrik kesil olduğu için karanlık odada hasta yatağında mücadelesini sürdüren Çete hayırseverlerin kendisine yardım etmesini istiyor. Yaşamak ve çocuklarının büyüdüğünü görebilmek için mücadeleden vazgeçmeyeceğini anlatan Çete, ilaçlarını bile güçlükle alabildiğine dikkat çekti.

32 BİN LİRALIK FATURA ÖDENEMEDİ

Derme çatma gecekondunun elektriği uzun bir süre önce ödenmemiş faturaları nedeniyle kesildi. Biriken elektriği borcu karşısında uzun süredir karanlığa mahkum olan Fevziye Çete, eşinin günlük boya işlerine gittiğini ve elde edilen gelirle sadece günlük ekmek ihtiyacının karşılandığına dikkat çekti. 3 çocuğun günlük ihtiyaçlarını bile karşılayamadıklarını anlatan Çete, “Bugüne kadar gittiğimiz tüm kapılar yüzüme kapandı. Tedavim devam ediyor ama hastalık ilerlemiş durumda. Bu nedenle bu derme çatma evde yaşamak zorunda kalıyoruz. Devlet büyüklerimizden ve hayırsever vatandaşlarımızdan yardım bekliyorum. Evde oturacak bir kanepemiz bile yok” diye konuştu. (Hakimiyet)

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?