• DOLAR
  7,6223
 • EURO
  9,0586
 • ALTIN
  459,05
 • BIST
  1.324
Mahalleliden belediyeye karşı imza kampanyası

Mahalleliden belediyeye karşı imza kampanyası

Şehitkamil’e bağlı Pancarlı Mahallesi’nin sakinleri, mahallelerinde belediye hizmet alanı olarak ayrılan alanın imar plan değişikliğiyle konut alanına çevrilmesine tepki gösterdi. İmza kampanyası başlatan mahalle sakinleri, belediyeye itiraz dilekçesi vermeye başladı.

Gaziantep27 Gazetesi’nde yer alan habere göre; Pancarlı Mahallesi Muhtarı Didem Kalkan, mahalle sakinlerinin buranın park kalmasını istediğini, bunun için imza kampanyası başlattığını söyledi. Kalkan, “Burası yeşil alan olarak kalmalı, çünkü yeşil alanlara çok ihtiyacımız var” dedi. CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Coşkun, Pancarlı Mahallesindeki bu değişikliğin mahallenin İbrahimli bölgesi ile olan trafiğini olumsuz etkileyeceğini belirtti. Meclis üyeleri Beyhan Külekçi ve Yılmaz Kireç’te, “Yeşil alanlar bitti, sıra belediye hizmet alanlarına geldi’ diye plan değişikliğini eleştirdi.

DİDEM KALKAN: BURASI YEŞİL ALAN OLARAK KALMALI

Abdulkadir Aksu Bulvarı, Karlsad Caddesi ve Muhsin Yazcıoğlu Caddeleri ile çevrili alanda Büyükşehir Belediyesinin 15.5.2020 gün ve 238 sayılı kararıyla imar plan değişikliği yapıldı. Pancarlı Mahallesi Muhtarı Didem Kalkan, büyük kısmı yeşil alan olan alanda konut yapılmak üzere imar plan değişikliği yapıldığını söyledi. Mahalle sakinlerinin buranın park olarak kalmasını istediğini söyleyen Didem Kalkan, “Mahalle sakinlerimiz bunun için imza kampanyası başlattı, itirazda bulunmaya başladılar. Binanın yapılacağı yer üçgen şeklinde etrafı caddeyle çevrilmiş bir alan. Buraya konut yapılması çok yanlış olacaktır. Belediyemiz inşallah sesimize kulak verir ve bir orta yol bulunur. Burası yeşil alan olarak kalmalı, daha güzel yarınlar için daha fazla yeşil alanlara ihtiyacımız var” diye konuştu.

ATALAMIŞ: TRAFİĞİ OLUMSUZ ETKİLEYECEK

CHP Şehitkamil Belediye meclis üyesi Coşkun Atalamış, Büyükşehir Belediye meclisinde CHP’li üyelerin ret oylarıyla oy çokluğu ile geçen Pancarlı Mahallesindeki bu değişikliğin mahallenin İbrahimli bölgesi ile olan trafiğini olumsuz etkileyeceğini belirtti. Atalamış, “Pancarlı Mahalle sakinleri mahallerinin beton yığını olmasına izin vermeyeceklerdir” dedi.

KÜLEKÇİ: YİNE BELEDİYE HİZMET ALANI, YİNE KONUT

CHP Şehitkamil ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi Beyhan Külekçi, bu alanın Metro Market’ten gelirken Korupark ışıklarına varmadan sağdaki 13 bin 400 m2’lik boş üçgen alan olduğunu belirtti. Emsalin 1.5 olduğu alanın Pancarlı mahallesini değil bütün şehri ilgilendirdiğini söyleyen Külekçi, “Yine belediye hizmet alanı, yine imar değişikliği, yine konut. Dört tarafı yol. Bu plan değişikliği şehircilikle hiç alakası olmayan bir olay. “ dedi.

KİREÇ: SIRA BELEDİYE HİZMET ALANLARINA GELDİ

CHP Şahinbey ve Büyükşehir Belediye meclis üyesi Yılmaz Kireç, “Yeşil alanlar bitti sıra belediye hizmet alanlarına geldi. Gaziantep Pancarlı Mahallesi 13 bin 400 m2  tamamı Belediye Hizmet Alanı.10 bin 800 m2 (8 kat konut alanına) çevrildi. 3207 m2 Eğitim alanı,777 m2 sağlıķ alanı,729 m2 sosyal tesis alanı 364 m2 ibadet alanı,972 m2 teknik altyapı hiç ayrılmadı” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?