MHP’li Taşdoğan: Birçok ürün destekleniyor ama Antep fıstığı desteklenmiyor

MHP’li Taşdoğan: Birçok ürün destekleniyor ama Antep fıstığı desteklenmiyor

MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan, “Pamuğa, buğdaya, mısıra, fındığa olduğu gibi Antep fıstığına da destek istiyoruz. Bizim talebimiz dönüm başına 170 TL  veya kilo başına 2 TL destek verilmesi” dedi.

Antep fıstığının tanıtımı, ürünün kalitesi ve verimliliğinin artırılmasının yanı sıra ürünün desteklenmesi için çalıştığını söyleyen Taşdoğan, “Devlet tarafından birçok ürün destekleniyor ama Antep fıstığı bu kadar önemli bir ürün olmasına rağmen, milyonlarca kişi bundan ekmek yemesine ve milyonlarca fıstık ağacı olmasına rağmen fıstık desteklenmiyor. Bununla ilgili dönüm başına, ürün bazlı bir desteğe ihtiyaç var. Bunu geldiğimiz günden beri söylüyoruz, söyleyemeye de devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“DEVLETE MALİYET GETİRMİYOR”

Gaziantep Ticaret Borsası’nın lisanslı depoculuk kurduğunu, bunun çok önemli olduğunu dile getiren Taşdoğan, “Bu ihtiyaçtı, inşallah fıstık iyi yere gelir. Biz bunu fındığa benzetiyoruz, fındığa nasıl destek veriliyorsa Antep fıstığı da endüstriyel bir ürün, bir tarım ürünü, çiftçimizin, üreticimizin desteklenmesi gerekiyor. Faturalandırılması, vergi kaybına neden olmuyor, devlete aslında maliyette getirmiyor. Ankara’da her platformda bunu dillendiriyoruz” diye konuştu. (Gaziantep27)

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?