Milletvekili Bakbak’tan Prof. Dr. Balat’a kadınlar günü ziyareti

Milletvekili Bakbak’tan Prof. Dr. Balat’a kadınlar günü ziyareti

Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Balat’ı ziyaret etti. Milletvekili Bakbak, Gaziantep’te kadınların iş ve çalışma hayatında önemli bir role sahip olduğunu vurgulayarak, “Sanayi, turizm ve gastronomi şehri olmamızın yanında çok güçlü eğitimimiz var ve buralardan çıkan güçlü kadınlarımız var” dedi.

GAZİANTEP KADINI GÜÇLÜDÜR
Milletvekili Bakbak, her alanda başarılı kadınların olduğunu belirttiği konuşmasında, “Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız kadın, kadın kaymakamımız, rektör yardımcımız var. Kadın rektörlerimiz oldu, kadın milletvekillerimiz, mühendislerimiz, akademisyenlerimiz var. Her alanda başarılı kadınlarımız var. Gaziantep’te kadınlar önemli yer tutuyor. Düztepe’den eline baltayı alıp erkekleri savaşa gönderen kadınlarımız var. Antep’e gazilik unvanı verilişinde destansı mücadelede kadınlar önemli bir role sahipti. Zor şartlara rağmen çocuk ve yaşlılara bakan kadınlar aynı zamanda cephede çarpışan askerlerimize de önemli yardımlarda bulundular. Kadınlarımız hem işte hem de hayatta önemli bir role sahipler” diyerek, tüm kadınların dünya kadınlar gününü kutladı.

Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak’ın Dünya Kadınlar Günü nedeniyle gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Balat, “Şahsımızda bütün kadın çalışanlarımızın gününü kutladığı bu anlamlı ziyaretinden onur duydum. Üniversitemizin kadınları adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

KADINLARIN TEMSİLİYETİ REFAH İÇİN ZORUNLU
Kadının hayat şartlarının, uygarlıkların seviyesini göstermede önemli bir ölçü olduğunu aktaran Prof. Dr. Balat, ülkemizde hemen her kademede kadınların temsiliyet oranının artması ile yetenek havuzunun büyüyeceğini, verimliliğin artacağını bunun da sürdürülebilir ekonomik kalkınma ve sosyal refah için zorunlu olduğunu söyledi. Prof. Dr. Balat konuşmasında şu ifadelerde bulundu: “Maalesef kadınlarımız aile sorumluluğu, çalışma-yaşam dengesinde zorlanma, rol model eksikliği, erkek egemen toplum ve çalışma şartları nedeniyle gerek mevcut kaynak ve hizmetlerden, gerekse işgücüne katılımdan yeterince yararlanamamaktadır. Dileğimiz; dünyanın her yerinde iyi niyetle, özveriyle, hayatı pahasına, dürüstçe çalışan kadınlarımızın toplumsal fırsat eşitliğine de sahip olmasıdır. Gaziantep’in bu açıdan önemli adımlar atmakta olduğuna inanıyorum. Şehrimizde yönetim kademelerinde söz sahibi olan kadınlarımızın bu konudaki emeklerini takdirle karşılıyor ve teşekkür ediyorum.”

Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Balat’ı ziyareti sonrası GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın’ı da makamında ziyaret etti.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?