Milletvekili Kaplan: Sarayın gözü yine vatandaşın cebinde

Milletvekili Kaplan: Sarayın gözü yine vatandaşın cebinde

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi üzerinden AK Parti’yi sert bir dille eleştirdi. Kaplan, “Her şey bitti, şimdi de Saray, gözünü vatandaşın yıllarca çalışıp hak kazandığı kıdem tazminatına dikti” dedi.

Kaplan’ın açıklaması şu şekilde:

“Kıdem tazminatı işçilerin emeklilikte bir ev, bir araba alma hayalidir, belki alacakları parayla çocuklarını okutma hayalidir. İşçinin alın teridir, yıllardır verdiği emeğin karşılığıdır.

Kıdem tazminatının fona devredilmesi demek; tam anlamıyla işçinin, emekçinin elinde kalan son güvencesini elinden almaktır.

Hükümet fon yaratmak için kendi şatafatından ödün vermek yerine, yine işçinin, emekçinin hakkına göz dikiyor. AKP İktidarı ne zaman zora düşse, kıdem tazminatını zayıflatma gündeme geliyor. Bu düzenleme kabul edilecek bir düzenleme değildir. Kıdem tazminatı, işçinin, emekçinin iş güvencesi, yıllarca biriktirdiği emeğidir. Senelerce asgari ücretle çalışan yurttaşlarımızın birikmiş paralarına el koymak isteyen AKP İktidarı, işçinin emekçinin hakkını bu düzenlemeyle gasp edecek. Bırakın bari yaşlılıklarında işçi, emekçi nefes alsın.”

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?