Nizip’te 29 kişi karantinaya alındı

Nizip’te 29 kişi karantinaya alındı

Gaziantep’in Nizip ilçesinde koronavirüs nedeniyle 6 hanede yaşayan 29 kişi karantinaya alındı.

Nizip Kaymakamlığından yapılan açıklamada, bugün ilçede 6 hanede yaşayan 29 kişinin karantinaya alınması ile ilçedeki toplam koronavirüs vaka sayının 40 hane ve 116 kişiye çıktığı belirtildi.

Açıklamada, “İlçemizde 22.06.2020 tarihinde 6 hanede yaşayan 29 kişi daha maalesef karantina altına alınmıştır. İlçemizde 22.06.2020 tarihi itibarı ile 6 hanede 30 kişinin karantinası sona ermiş olup, toplam 40 hanede 166 kişi karantina altında bulunmaktadır.

22.06.2020 Pazartesi gününden itibaren İlçe Sağlık Müdürlüğümüz filyasyon ekipleri tarafından Nizip genelinde rastgele örnek alınmasına başlanacaktır. Sağlık ekiplerimize yardımcı olmanız kendinizin, sevdiklerinizin ve toplumumuzun adına büyük önem arz etmektedir. Korona virüs bulaşması nedeniyle karantina altına alınanların sayısının artmasının başlıca nedeni ilçemize dışarıdan taziye ziyaretine ve bayram ziyaretine gelenlerin testlerinin pozitif çıkmasından kaynaklanmaktadır. 1 Haziran’da başlayan normalleşme süreci kapsamında kendinizin ve ailenizin sağlığı için lütfen sosyal mesafe kurallarına (en az 1,5 metre, 34 adım) ve hijyen kurallarına uyunuz. Sevdiklerinizi korumak için maske, mesafe ve temizlik kurallarına özen gösterilmesi büyük önem arz etmektedir” denildi.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?