Numan Kurtulmuş’tan GAÜN’e ziyaret

Numan Kurtulmuş’tan GAÜN’e ziyaret

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kurtulmuş, “Prof. Dr. Arif Özaydın’a Allah üstün başarılar versin. Şehirle bütünleşerek, şehrin bütün erkânıyla birlikte el ele, gönül gönüle çok daha güçlü bir üniversitenin ortaya çıkacağından hiç şüphem yok” dedi.

Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın’ı makamında ziyaret eden Numan Kurtulmuş, Prof. Dr. Arif Özaydın’ın İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde doktora öğrencilerinden olduğunu belirterek, üniversite yıllarından hatta doktora öncesindeki dönemden itibaren tanıdığını ifade etti. Kurtulmuş, “Prof. Dr. Arif Özaydın Rektör olarak göreve başladı. 120 gün olmuş. Allah üstün başarılar versin. Şehirle bütünleşerek, şehrin bütün erkânıyla birlikte el ele gönül gönüle çok daha güçlü bir üniversitenin ortaya çıkacağından hiç şüphem yok. Allah işlerinizi kolay eylesin. Bizim için de öğrencilerimizin belli bir yerlere gelmiş olmasını görmek hayatımızın bir semeresi olarak da bakıyorum. O bakımdan ben de mutluluğumu, memnuniyetimi ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Üniversitelerin zihnimizde bilim yuvaları, araştırma merkezleri olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, üniversitelerin şehirleriyle bütünleşmiş bir şekilde o şehri, o bölgeyi ileriye götüren lokomotif kuruluşlar olduğunu söyledi.

Dünyanın bütün gelişmiş ülkelerinde sanayinin, yüksek teknolojilerin gelişmesinin, toplumsal hayattaki gelişmelerle birlikte üniversitelerin gelişmesinin eş zamanlı olarak devam ettiğini kaydeden Kurtulmuş, bu anlamda da Türkiye’nin ne kadar geliştiğinin göstergelerinden birisinin de üniversitelerimiz olduğuna işaret etti. Kurtulmuş konuşmasının devamında şunları söyledi: “Son günlerdeki tartışmalar çerçevesinde de bunu söylemek istiyorum. Türkiye’nin saygın üniversitelerinden birisinin her gün gösterilerle, bir takım tartışmalarla, provokasyonlarla anılmasının doğru olmadığını bir kez daha ifade etmek istiyorum. Üniversiteler bilim yeridir, fikirlerin tartışıldığı yerdir. İnsanların makaleleriyle, araştırmalarıyla, projeleriyle, tezleriyle, görüşleriyle birbirleriyle yarıştığı yerlerdir. Bu hale getirmek de hepimizin vazifesi. Başta üniversite rektörlerimiz, hocalarımız, öğrenci kardeşlerimiz olmak üzere hepimizin vazifesidir. Bu anlamda İnşallah Türkiye’nin üniversitelerini daha ileride göreceğiz. Bunun içinde üniversiteleri bazılarının kirli siyasetleriyle, kullandıkları zehirli dillerle kirletmelerine, meşgul etmelerine Türkiye’nin takati yoktur. Türkiye’nin buna müsamahası yoktur. Kaybedecek vaktimiz de yoktur. Üniversitelerimizin tamamının çok daha ileriye gitmesi için mücadele etmemiz gerekiyor. Prof. Dr. Arif Özaydın’ a ve bütün çalışma arkadaşlarına üstün başarılar diliyorum.”

Konuşmaların sonrasında, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın tarafından AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Eşi Sevgi Kurtulmuş’a günün anısına hediye takdim edildi. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş tarafından da Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın’a hediye verildi.

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
gaün numan kurtulmuş

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?