Otomobillere dijital anahtar

Otomobillere dijital anahtar

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi LG, araçlar için dijital anahtar geliştirmeye başladı. İşte yeni anahtarın öne çıkan özellikleri…

Son teknoloji araçları da daha akıllı bir hale getirdi. Bu nedenle Apple başta olmak üzere pek çok şirket, araçlar üzerinde yeni nesil teknolojilerini geliştiriyor. LG de araç sektörüne yakın olan bir isim. Şirket, LG Innotek çatısı altında özel bir araç anahtarı geliştiriyor.

Dijital araba anahtarı modülü olarak da geçen bu özel cihaz, araçlardaki anahtar kavramını kökten değişeceğe benziyor. Daha gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip olan ürün, sürücülerin park halindeki araçlarını bulmalarını, araba kapılarını açmalarını veya kilitlemelerini ve cep telefonlarını kullanarak arabanın motorunu çalıştırmayı kolaylaştıracak.

Yeni modül, aynı zamanda sürücü koltuğunda kimin oturduğunu da algılayabiliyor. Modül bireysel akıllı telefonların konumunu algılarken sürücü koltuğunu veya yan aynayı optimize ediyor. Aynı dijital anahtara sahip araçta olsa bile sürücü koltukta kimin olduğunu belirleyebilir.

 

Photo of the Remarkables mountain range in Queenstown, New Zealand.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?